Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Budějcká Drbna

Téměř dvě třetiny nových jihočeských bytů jsou v rodinných domech

středa, 14. srpna 2019, 13:29

Za první pololetí roku 2019 začali stavbaři stavět 1128 bytů, meziročně o 173 víc. Za letošní leden až červen dokončili 1009 bytů, ve srovnání se stejným obdobím loňského roku téměř o třetinu více. Z dokončených bylo téměř 61 procent bytů v rodinných domech. Vyplývá to z údajů, které zveřejnil Český statistický úřad.

Zahájená výstavba 1128 bytů představuje 5,9 procenta všech bytů, které se v prvním letošním pololetí začaly v ČR stavět. Meziroční nárůst o 18,1 procenta byl o 2,7 procenta vyšší než celostátní průměr. V Česku dělníci za letošní první pololetí rozestavěli domy s 19 102 byty.

Téměř 40 procent bytů se letos na jihu Čech začalo stavět v okrese České Budějovice, nejméně, necelých šest procent, na Strakonicku. Téměř ve všech jihočeských okresech připadalo více než 65 procent ze zahájené výstavby na rodinné domy. Byty v bytových domech se začaly stavět letos jen ve třech okresech, téměř tři čtvrtiny z nich na Českobudějovicku.

Za první pololetí dokončili stavbaři v kraji 1009 bytů, tedy 6,1 procenta všech dokončených bytů v ČR. Byty v rodinných domech tvořily na jihu ze všech dokončených 60,9 procenta. Meziroční třetinový nárůst v kraji podle statistiků kladně ovlivnilo dokončení 545 bytů v okrese České Budějovice, což bylo 54 procent všech dokončených bytů v kraji.

Nejvíce dokončených bytů (132), meziročně o 70 více, přibylo v okrese Jindřichův Hradec. „Jako v jediném okrese Jihočeského kraje zde bylo zkolaudováno 22 bytů v domovech pro seniory,“ uvedli statistici. Nejvíce dokončených bytů meziročně ubylo na Strakonicku, o 37 procent, hotových jich zde bylo za první pololetí šestačtyřicet.

Jen ve čtyřech jihočeských okresech dostavěli stavbaři byty v bytových domech. Téměř 83 procent ze všech bylo v okrese České Budějovice.

V Česku se letos v první polovině roku počet dokončených bytů meziročně zvýšil o 10,4 procenta na 16 444 bytů.

Napsal(a) ČTK | Foto pixabay.com

Štítky byty, Jihočeský kraj, rodinný dům

O čem píše Drbna.cz

Plaga je proti plánovanému zavedení povinné maturity z matematikyPlaga je proti plánovanému zavedení povinné maturity z matematiky

Plaga je proti plánovanému zavedení povinné maturity z matematiky

sobota, 24. srpna 2019, 17:02Ministr školství Robert Plaga (ANO) chce zrušit plánované zavedení povinné maturity z matematiky....

Letiště Praha z tendru na skenery vyloučilo Huawei a ZTELetiště Praha z tendru na skenery vyloučilo Huawei a ZTE

Letiště Praha z tendru na skenery vyloučilo Huawei a ZTE

sobota, 24. srpna 2019, 11:58Letiště Václava Havla vyloučilo z výběrového řízení na sedm celotělových skenerů čínské firmy...

Vedení ČSSD odmítlo odchod z vlády Andreje BabišeVedení ČSSD odmítlo odchod z vlády Andreje Babiše

Vedení ČSSD odmítlo odchod z vlády Andreje Babiše

pátek, 23. srpna 2019, 21:55Předsednictvo ČSSD dnes nepodpořilo odchod strany z vlády. Pro opuštění kabinetu hlasovalo 11 ze 42...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o