Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Budějcká Drbna

Použité vlhčené ubrousky ucpávají kanalizaci. Město chce problém vyřešit instalací drtiče

čtvrtek, 15. srpna 2019, 09:24

Vlhčené ubrousky jsou běžnou výbavou mnoha domácností. Velmi často ale po použití končí v toaletách, kde následně ucpávají kanalizace. Oprava ucpaného strojního zařízení přitom není levnou záležitostí. Město chce proto vyzkoušet nový drtič, který by mohl problémy s ucpáváním čerpadel vyřešit.

Použité vlhčené ubrousky by lidé měli po použití vyhodit do odpadkového koše. „V kanalizační síti ucpávají strojní zařízení, protože nejsou rozložitelné a zablokovaná kanalizace kumuluje odpad v kanálech. Vlhčené utěrky většinou obsahují jemná plastová vlákna, která jsou problémem nejen pro správce kanalizačních sítí, ale mohou se tak dostat i do vodních toků a způsobit potíže rybám a dalším živočichům," říká náměstek primátora Ivo Moravec s tím, že opravy ucpaných kanalizací i strojního zařízení jsou dost nákladné.

Pomoct by mohl nový drtič

Město se pokusí problém vyřešit drtičem vláknitých látek. Na jeho instalaci vypisuje v těchto dnech výběrové řízení. „Nově navržený drtič, osazený do trasy stávajícího kalového rozvodu v suterénu strojovny, umožní rozmělnění nerozpustných vláknitých a jiných pevných nečistot v kalu na dílčí části neohrožující funkčnost čerpadel i další technologické výstroje kalového hospodářství ČOV,“ dodává náměstek primátora Petr Holický. Drtič by měl být na místo osazen nejpozději v letošním listopadu.

Napsal Elmira Talířová | Foto c-budejovice.cz

Štítky vlhčené ubrousky, kanalizace,

O čem píše Drbna.cz

Začínají Dny českého piva. Po celé republice můžete ochutnat svatováclavské speciályZačínají Dny českého piva. Po celé republice můžete ochutnat svatováclavské speciály

Začínají Dny českého piva. Po celé republice můžete ochutnat svatováclavské speciály

Dnes, 10:57Povstaňte, jdeme na pivo! Tak zní heslo už sedmého ročníku Dnů českého piva. Slavnosti oblíbeného...

Některé budovy v centru Prahy přes noc pokryly graffitiNěkteré budovy v centru Prahy přes noc pokryly graffiti

Některé budovy v centru Prahy přes noc pokryly graffiti

Dnes, 09:53Některé budovy v centru Prahy, například Tančící dům, Obchodní dům Kotva a Dům módy na Václavském...

Zadlužená britská cestovní kancelář Thomas Cook zkrachovalaZadlužená britská cestovní kancelář Thomas Cook zkrachovala

Zadlužená britská cestovní kancelář Thomas Cook zkrachovala

Dnes, 09:15Jedna z největších cestovních kanceláří na světě, britská firma Thomas Cook kvůli finančním potížím...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o