Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Budějcká Drbna

VIDEO: Městská policie poměřila své síly s ochrankou prezidenta i armádou

úterý, 20. srpna 2019, 15:09

Páteční den patřil na náplavce u Dlouhého mostu silákům. Uskutečnil se tam první ročník Crossfit challenge městské policie. Českobudějovičtí strážníci vyzvali své kolegy k účasti na největších crossfitových závodech městských policií a složek integrovaného záchranného systému v České republice.

O silnou konkurenci nebyla nouze a padaly i velmi zajímavé výsledky a výkony. „Pozvání přijaly týmy z Policie ČR – zásahové jednotky, policisté z hlídkové služby i obvodních oddělení, vojenská policie, tým z útvaru pro ochranu prezidenta České republiky, tým 4. brigády rychlého nasazení Armády České republiky, Městská policie Chomutov a tým Bcross Gym.

„Dobrá fyzická připravenost je v této profesi naprosto nezbytná, navíc vzbuzuje respekt. A to jak u těch, kteří se jejich pomoci dožadují, tak i u výtržníků. Ti si totiž někdy nevystačí jen s verbálním útokem, ale jejich agresivita jde i do fyzického napadení strážníka. Jejich služba rozhodně není jednoduchá, proto je třeba, aby byli na vše připraveni,“ uvedl během zahájení akce primátor Jiří Svoboda.

I když si strážníci vedli dobře na výhru to bohužel nestačilo. Pro tříčlenné týmy byly připraveny čtyři stage a cílem bylo dosáhnout co možná nejnižšího součtu pořadí v jednotlivých disciplínách.

Celkové pořadí muži:

  1. Policie ČR – tým z Jihočeského kraje (celkové skóre 13)
  2. Policie ČR – Tým z Krajského ředitelství (celkové skóre 17)
  3. Tým Útvaru pro ochranu prezidenta České republiky (celkové skóre 25)

Celkové pořadí ženy:

  1. Tým Bcross Gym (celkové skóre 37)
  2. Tým 4. brigády rychlého nasazení AČR (celkové skóre 44)
  3. Složený Tým Městské policie ČB a Policie ČR (celkové skóre 66)

Mezi disciplínami nechyběl například lyžařský trenažér (Skierg) a veslo. Týmy se statečně poprali i s mrtvými tahy, angličáky přes osu nebo cviky s vlastní vahou. 

Napsal Adéla Cinklová | Foto mpolicie.c-budejovice.cz

Štítky Crossfit challenge, policie, závod, městská policie

Městská policie poměřila své síly s ochrankou prezidenta i armádouMěstská policie poměřila své síly s ochrankou prezidenta i armádouMěstská policie poměřila své síly s ochrankou prezidenta i armádouMěstská policie poměřila své síly s ochrankou prezidenta i armádouMěstská policie poměřila své síly s ochrankou prezidenta i armádou

O čem píše Drbna.cz

Finanční správa omezí činnost 33 finančních úřadůFinanční správa omezí činnost 33 finančních úřadů

Finanční správa omezí činnost 33 finančních úřadů

Dnes, 09:45Finanční správa omezí v prvním pololetí příštího roku činnost 33 finančních úřadů. Úřady budou...

Česka pojišťovna a pojišťovna Generali se do konce roku propojíČeska pojišťovna a pojišťovna Generali se do konce roku propojí

Česka pojišťovna a pojišťovna Generali se do konce roku propojí

Dnes, 09:42Česka pojišťovna (ČP) a pojišťovna Generali, které v Česku působí v rámci světové pojišťovací...

PRŮZKUM: Půl pro, půl proti. Češi se v názoru na prohlubování evropské integrace neshodujíPRŮZKUM: Půl pro, půl proti. Češi se v názoru na prohlubování evropské integrace neshodují

PRŮZKUM: Půl pro, půl proti. Češi se v názoru na prohlubování evropské integrace neshodují

Dnes, 09:15Češi jsou rozdělení v názoru na to, zda by se měla dál prohlubovat evropská integrace. Pro větší...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o