Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Budějcká Drbna

Město by mělo příští rok za provoz letiště zaplatit 72 milionů korun. Částka je podle koalice neúnosná

úterý, 20. srpna 2019, 20:01

Budějce by měly příští rok platit na provoz letiště v Plané 72 milionů korun. Je to téměř o 50 milionů korun více než letos. Radniční koalici se zdá navýšení částky neúnosné, a proto o ní chce jednat s Jihočeským krajem. Primátor Jiří Svoboda nevyloučil, že by město mohlo akciovou společnost opustit.

„Částka, kterou máme v příštím roce hradit, je složena z příspěvku na investice, což činí přibližně 24 milionů korun. Zbytek by pak šel na provozní prostředky," uvedl Jiří Svoboda (ANO).

Nárůst výše příspěvku města způsobila hlavně blížící se certifikace letiště, která umožní ostrý mezinárodní provoz. V souvislostí s tím společnost musí koupit další techniku a přibrat zaměstnance.

Na dalším postupu a budoucnosti letiště se chce město s krajem domluvit

Částka, kterou má město do letiště investovat se postupně zvyšuje. „Údaje, které platily před třemi měsíci, hovořily o 50 milionech. Nyní už jsme na 72 milionech a otázka je, jaká částka to bude na konci roku, kdy se schvaluje rozpočet," uvedl primátor.

„Ta částka je opravdu vysoká. Víme, s jakým rozpočtem město pracuje, a kolik zůstává na investice. Jsou to peníze, které můžeme využít jinak,“ dodal náměstek pro dopravu Viktor Lavička (ANO).  Na navyšování částky, kterou má město do letiště vložit, přitom upozornil už v červnu opoziční zastupitel Martin Kuba (ODS).

Hry o krajské pozemky. Bez jejich využití bude Letiště České Budějovice ztrátovéHry o krajské pozemky. Bez jejich využití bude Letiště České Budějovice ztrátové

Hry o krajské pozemky. Bez jejich využití bude Letiště České Budějovice ztrátové

středa, 19. června 2019, 07:09Složitá jednání má před sebou město České Budějovice a Jihočeský kraj. Problém se týká pozemků u...

Podle primátora by bylo zásadní, pokud by město v horizontu následujících tří let mělo na tento projekt vydat více než 200 milionů korun. „Za takovou částku postavíme tři tělocvičny nebo opravíme řadu komunikací. Proto chceme hledat řešení," řekl primátor. Kraj a město už investovaly do přestavby komplexu více než miliardu korun.

Všechny varianty jsou možné

Na dotaz Rozhlasu, zda je možné, že by město z akciové společnosti odešlo, odpověděl primátor, že teoreticky možné to je. „Pokud bychom neschválili finanční příspěvek na příští rok, tak to možné je. Ale pak by vinou města musela akciová společnost vyhlásit insolvenci, převzal by ji Jihočeský kraj a město by z toho nemělo vůbec nic. Pro nás je lepší varianta domluvit se s krajem na odprodeji našeho podílu nebo na jiné formě spolupráce, ale to bych nepředjímal. To je otázkou jednání, která budou následovat,“ řekl Svoboda.

Jedno takové čeká město s krajem už zítra. Za Budějce bude na schůzce primátor Jiří Svoboda a zastupitel Martin Kuba, za kraj Josef Knot (TOP 09) a Jaromír Novák (ČSSD).

O čem píše Drbna.cz

Babiš uvedl, že by nepřijal abolici, debata o tom je nesmyslnáBabiš uvedl, že by nepřijal abolici, debata o tom je nesmyslná

Babiš uvedl, že by nepřijal abolici, debata o tom je nesmyslná

Dnes, 17:13Premiér Andrej Babiš (ANO) zopakoval, že by nepřijal abolici, tedy prezidentské zastavení svého...

V Brně naplnili bazén PET lahvemi, lidé se poučili o odpadechV Brně naplnili bazén PET lahvemi, lidé se poučili o odpadech

V Brně naplnili bazén PET lahvemi, lidé se poučili o odpadech

Dnes, 09:26Bazén naplněný PET lahvemi včera patřil k atrakcím zábavného programu v brněnské spalovně. Děti do...

Lidé mohou nákupem hraček pomoci nemocným dětemLidé mohou nákupem hraček pomoci nemocným dětem

Lidé mohou nákupem hraček pomoci nemocným dětem

Dnes, 09:20Nadační fond Kapka naděje připravil charitativní akci, která by měla před Vánocemi pomoci dětem v...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o