Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Budějcká Drbna

Jihočeský kraj má protnout více než 150 kilometrů dlouhá cyklostezka

středa, 21. srpna 2019, 06:55

Vedení Českých Budějovic se spolu s dalšími jihočeskými městy domluvilo na společném postupu při dostavbě cyklostezky přes velkou část kraje. Trasa povede z Týna nad Vltavou na Českobudějovicku do Nové Pece na Prachaticku u Lipna nad Vltavou. Stezka bude dlouhá více než 153 kilometrů a některé její části jsou už hotové. Náklady na projekt jsou ve stovkách milionů korun.

„Jedná se o memorandum, které by mělo následně podepsat 16 obcí ležících na trase, kudy by hypoteticky měla vést cyklostezka. Toto memorandum je dnes jednoduchá smlouva, která obce zatím k ničemu nezavazuje. Nastavuje ale společný postup jednotlivých obcí při realizaci a komunikaci s Jihočeským krajem," řekl náměstek primátora Viktor Lavička. Dodal, že do memoranda jsou zahrnuté i obce, do nichž stavba cyklostezky zasahuje pouze okrajově či České Budějovice, i když v nich už je cyklostezka postavená.

Hotovo by mohlo být nejdéle do sedmi let

Nové úseky okolo Lipna nad Vltavou by se mohly začít stavět už příští rok. Podle náměstka primátora Viktora Vojtka (STAN) by do pěti až sedmi let měla být velká část stezky hotová či ve výstavbě. Nejobtížnější částí je podle něj úsek mezi Zlatou Korunou na Českokrumlovsku a Boršovem na Českobudějovicku, a to kvůli technickým podmínkám a životnímu prostředí.

Cyklostezka povede okolo Vltavy a má pokrýt většinu přilehlých turistických lokalit. Do budoucna by vedení města stálo o to, aby vznikly cyklostezky i podél dalších jihočeských řek, nebo aby trasy propojily České Budějovice s okolními satelitními městy.

O čem píše Drbna.cz

Modřanský Biograf promítne film Dospělým ze dne na denModřanský Biograf promítne film Dospělým ze dne na den

Modřanský Biograf promítne film Dospělým ze dne na den

Dnes, 14:30Pražský Modřanský Biograf se 18. září v 18:30 stane další zastávkou turné celovečerního dokumentu...

Nová směrnice zavádí od 14. září povinnost nutnost vyššího stupně ochrany při platbách kartouNová směrnice zavádí od 14. září povinnost nutnost vyššího stupně ochrany při platbách kartou

Nová směrnice zavádí od 14. září povinnost nutnost vyššího stupně ochrany při platbách kartou

Dnes, 11:57PSD2 je opatření, které napomáhá držitelům karet ještě k větší bezpečnosti při platbách kartou...

Na příští Rock for People se do Česka vrátí Green DayNa příští Rock for People se do Česka vrátí Green Day

Na příští Rock for People se do Česka vrátí Green Day

Dnes, 11:33Na festivalu Rock for People příští rok vystoupí americká punk rocková legenda Green Day. Do Hradce...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o