Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Budějcká Drbna

Teplárny jsou připraveny zahájit topnou sezonu

sobota, 7. září 2019, 11:12

Teplárny jsou připraveny zahájit o víkendu topnou sezonu. Pravděpodobné je to hlavně na západě a jihu Čech, na severu Moravy a ve výše položených oblastech. K zahájení je podle něj nutné, aby průměrná denní teplota v dané lokalitě ve dvou po sobě následujících dnech klesla pod 13 stupňů Celsia. Loni topná sezona začala 24. září.

Na západě a jihu Čech, na severu Moravy a ve vyšších polohách by se mohlo během tohoto víkendu začít minimálně temperovat, tedy přitápět ráno a večer, kdy teploty mohou klesnout pod deset stupňů.

„Potřeba tepla na vytápění v letošním roce zatím odpovídá průměru posledního desetiletí,“ doplnil ředitel výkonného pracoviště Teplárenského sdružení ČR Martin Hájek. Loni průměrná denní teplota v ČR klesla pod 13 stupňů až 24. září. Letos už v úterý 3. září klesla na 13,8 stupně a po krátkém oteplení by se o víkendu a zejména na začátku příštího týdne mohla opět přiblížit a někde i klesnout pod 13 stupňů. Zda se však skutečně začne topit, rozhodnou až klimatické podmínky v jednotlivých městech, uvedlo dále sdružení.

Topná sezona formálně začíná po 1. září, pokud průměrná denní teplota venkovního vzduchu klesne dva dny po sobě pod 13 stupňů Celsia a předpověď počasí neočekává v nadcházejících dnech oteplení. Naopak vytápění bytů a nebytových prostor se zase omezí nebo přeruší v otopném období tehdy, jestliže průměrná denní teplota venkovního vzduchu v příslušném místě vystoupí opět nad 13 stupňů ve dvou po sobě následujících dnech a nebude se dále ochlazovat. Podle Hofmanna je v září obvyklé, že se vytápění přeruší i několikrát.

Napsal(a) ČTK | Foto Yvetta Chmelová

Štítky teplárna, zima, topení, topná sezona

O čem píše Drbna.cz

Praha vypoví memorandum s provozovatelem elektrokoloběžekPraha vypoví memorandum s provozovatelem elektrokoloběžek

Praha vypoví memorandum s provozovatelem elektrokoloběžek

Dnes, 14:47Hlavní město vypoví memorandum z loňského září se společností Lime, která v metropoli provozuje...

ANKETA: Kde vám chybí platba kartou? Problém můžete mít v samoobsluze i u kurýraANKETA: Kde vám chybí platba kartou? Problém můžete mít v samoobsluze i u kurýra

ANKETA: Kde vám chybí platba kartou? Problém můžete mít v samoobsluze i u kurýra

Dnes, 14:30Určitě to zná každý z vás. Chcete zaplatit za drobný nákup platební kartou a prodejce vám sdělí, že...

Stát zaplatil pokutu za pochybení Hradu, škodu nevymáháStát zaplatil pokutu za pochybení Hradu, škodu nevymáhá

Stát zaplatil pokutu za pochybení Hradu, škodu nevymáhá

Dnes, 13:23Ministerstvo financí zaplatilo víc než 70 tisíc korun jako pokutu za nezákonný postup prezidentské...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o