Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Budějcká Drbna

O vysokoškolské koleje na jihu Čech je velký zájem

úterý, 17. září 2019, 12:51

Před začátkem nového akademického roku už není na vysokoškolských kolejích v Jihočeském kraji prakticky žádné volné místo. Na Jihočeské univerzitě i Vysoké škole technické a ekonomické (VŠTE) v Českých Budějovicích jsou všechny pokoje zarezervované. Meziročně podle nich zájem o koleje mezi studenty vzrostl.

„Je nám to líto, ale vzhledem ke stávající kapacitě ubytovacích zařízení a rostoucímu zájmu studentů jsme museli odmítnout několik desítek žádostí o ubytování studentů ze vzdálenějších míst," řekl vedoucí Úseku vnějších vztahů VŠTE František Kotrba. Jako jeden z důvodů zvyšujícího se počtu zájemců o koleje uvedl rostoucí počet studentů denního studia.

VŠTE vedle svých kolejí nabízí studentům také další pronajaté ubytovací zařízení. Do budoucna by škola ráda kapacitu kolejí zvýšila, nyní nabízí studentům jen 54 lůžek. "Jednou z klíčových investičních akcí naší školy je proto připravovaná výstavba nových kolejí přímo v areálu kampusu na Okružní ulici, které nabídnou plný komfort všem žadatelům o ubytování," dodal Kotrba.

Počet žadatelů o pokoj na koleji roste i na Jihočeské univerzitě. „V letošním roce je vyšší poptávka po ubytování na kolejích než v předchozích letech," uvedl mluvčí školy Štěpán Kuděj.

Jihočeská univerzita má pět kolejí o celkové kapacitě 2085 lůžek. Některé koleje mají sociální zařízení po buňkách, ve dvou jsou společná na patře. Před začátkem loňského akademického roku škola otevřela zrekonstruovanou kolej K1, kde byly pokoje vybaveny novým nábytkem a buňky získaly kompletní sociální zařízení a kuchyňský kout. Při rekonstrukci také na koleji přibylo jednolůžkových pokojů, o které je mezi studenty zájem. V nadcházejících letech chce univerzita zrekonstruovat kolej K4.

Napsal(a) ČTK | Foto kam.jcu.cz

Štítky vysoká škola, koleje, ubytování, studenti

O čem píše Drbna.cz

Praha vypoví memorandum s provozovatelem elektrokoloběžekPraha vypoví memorandum s provozovatelem elektrokoloběžek

Praha vypoví memorandum s provozovatelem elektrokoloběžek

Dnes, 14:47Hlavní město vypoví memorandum z loňského září se společností Lime, která v metropoli provozuje...

ANKETA: Kde vám chybí platba kartou? Problém můžete mít v samoobsluze i u kurýraANKETA: Kde vám chybí platba kartou? Problém můžete mít v samoobsluze i u kurýra

ANKETA: Kde vám chybí platba kartou? Problém můžete mít v samoobsluze i u kurýra

Dnes, 14:30Určitě to zná každý z vás. Chcete zaplatit za drobný nákup platební kartou a prodejce vám sdělí, že...

Stát zaplatil pokutu za pochybení Hradu, škodu nevymáháStát zaplatil pokutu za pochybení Hradu, škodu nevymáhá

Stát zaplatil pokutu za pochybení Hradu, škodu nevymáhá

Dnes, 13:23Ministerstvo financí zaplatilo víc než 70 tisíc korun jako pokutu za nezákonný postup prezidentské...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o