Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Budějcká Drbna

Festival Vltava Open zahájil letošní plavební sezonu

středa, 23. května 2012, 08:20

Ani ne pár týdnů po Majálesu si obyvatelé Českých Budějovic a okolí mohli opět užívat kulturní akci pod širým nebem.

Víkend uplynul pryč, další pracovní týden začal. Kde trávila chvilky volna Budějcká Drbna? V sobotu kromě Lipna ještě brouzdala v okolí Vodáckého areálu Lídy Polesné. Sluníčko hřálo na plné obrátky, žízeň byla veliká a na kanále to zase jednou ožilo. Tentokrát se tu konal druhý ročník festivalu Vltava Open, při kterém se návštěvníci mohli těšit z našlapaného programu.

Už ve třináct hodin proběhlo slavnostní zahájení plavební sezóny a odemykání vody. Tu symbolickým klíčem odemkl primátor města České Budějovice Juraj Thoma a hravě při tom cákal bosýma nohama ve třináctistupňové vodě. Návštěvníci napomohli odemknutí vod trojitým zvoláním „HURÁ!“ a plavební sezona byla oficiálně zahájena.

Až do šesti hodin mohli výletníci sledovat ukázky činnosti hasičů, policie nebo vodní záchranné služby. K vyzkoušení zde byly i různé vodní prostředky, jako například dračí loď nebo člun záchranářů.

„Moc mě to baví, ale hlavně děti. Malej se může vyřádit a vysoutěžit, tak mám chvilku klid,“ pochvaloval si mladý tatínek Roman Dušík. Na své si přišly i malé děti, pro které byly, jak u hasičů, tak i u policie, připraveny soutěže. Ti úplně nejmenší se mohli vyřádit na nafukovacím hradu nebo trampolíně.

V areálu před budovou Povodí Vltavy si návštěvníci mohli na simulátoru nárazu vyzkoušet, jaké to je narazit na překážku v třicetikilometrové rychlosti. A byla to fakt rána! Pro ještě větší zvědavce byly k dispozici ´opilé brýle´ nebo řidičský trenažér.

Druhý ročník Vltava Open se letos uskutečnil pod heslem „Vltava nás spojuje“. Proto byl současně pořádán cyklo happening, který propojoval města České Budějovice, Hlubokou nad Vltavou a Týn nad Vltavou, kde se konal doprovodný program pro děti.

Od brzkého odpoledne už se na Vltava Open stage střídaly kapely z různých koutů republiky. Zahrály tu Wayfu(c)k, The Pooh,L.A., 100°C a dokonce i Mňága a Žďorp, Blue Effect nebo Sunshine.

Vltava Open 2012

Vltava Open 2012

středa, 23. května 2012, 08:10

Vltava Open 2012Vltava Open 2012Vltava Open 2012Vltava Open 2012Vltava Open 2012Vltava Open 2012Vltava Open 2012Primátor Českých Budějovic Juraj Thoma při odemykání Vltavy hravě cákal bosýma nohama ve třináctistupňové voděVltava Open 2012

O čem píše Drbna.cz

Babišova francouzská restaurace zavřelaBabišova francouzská restaurace zavřela

Babišova francouzská restaurace zavřela

Dnes, 12:52Restaurace Paloma ve francouzském Mougins, která patří do svěřenského fondu premiéra Andreje Babiše...

Fotografka Drbny Denisa Albaniová bodovala v Czech Press Photo. Získala cenu ČTKFotografka Drbny Denisa Albaniová bodovala v Czech Press Photo. Získala cenu ČTK

Fotografka Drbny Denisa Albaniová bodovala v Czech Press Photo. Získala cenu ČTK

Dnes, 12:04Nevídaný úspěch slaví redaktorka a fotografka Drbny Denisa Albaniová. Ta zvítězila v kategorii Cena...

Soud potvrdil podmínku a peněžitý trest za hajlování na akci SPDSoud potvrdil podmínku a peněžitý trest za hajlování na akci SPD

Soud potvrdil podmínku a peněžitý trest za hajlování na akci SPD

Dnes, 10:58Odvolací soud dnes potvrdil Radku Mansfeldovi půlroční podmínku a peněžitý trest 30 tisíc korun za...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o