Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Budějcká Drbna

FOTO: Na výstavišti létaly vraky aut vzduchem

neděle, 8. dubna 2012, 10:40

Rozmlácená auta, pach spálených gum, spojek a benzínu. To bylo již čtvrté Demolition Derby, které se konalo v sobotu na českobudějovickém Výstavišti.

I přes nepřízeň počasí dorazilo okolo tisícovky fanoušků a k jejich pobavení se na trati prohnalo celkem 36 závodníků. Z pěti rozjížděk a dvou baráží nakonec do finále postoupilo osm borců, kteří si to před pátou hodinou odpolední spolu rozdali, až zbyl jediný vítěz s pojízdným autem.

Moderování celé akce se zhostil známý DJ Basslicker, který povzbuzoval jak fanoušky, tak i závodníky. Opravdu bylo co sledovat. Hned v první rozjížďce jsme mohli vidět utržené chladiče, urvaná kola, rozbitá skla a hlavně slyšet velký rámus. Pro své vítězství si nakonec dojel Michal Šíma se svým vozem Opel Astra a postoupil tak do finále.

V průběhu celé akce lehce poprchávalo a postupem času se trať stávala obtížnější a obtížnější. Jednak kvůli lehkým přeháňkám přibývala voda na trati, ale hlavně s každou další rozjížďkou tam zůstávaly vraky závodních speciálů, které nešly nijak snadno odklidit. To však nevadilo Matyáši Klímovi, který za volantem Opelu Vectra vyřadil všechny soupeře a postoupil dál.

Třetí rozjížďku s přehledem zvládl Jan Sladkovský s vozem Ford Mondeo Combi, které prý připravoval dva dny. V předposlední rozjížďce jsme viděli velmi tvrdý souboj. Ten nakonec přežili hned dva jezdci, a to Michal Kotrč s Renaultem Laguna a Jan Míka s Fordem Mondeo.

Poslední rozjížďku ovládl Petr Martínek a o finalistech bylo skoro rozhodnuto. Všichni přeživší závodníci, kteří stačili do této chvíle svůj vůz opravit, mohli ještě změřit síly v baráži a postoupit rovněž do finále. Nakonec své vozy opravilo čtrnáct jezdců, kteří se rozdělili do dvou baráží po sedmi vozidlech.

První baráž vyhrál Václav Dubský a druhou Agent 007 Dušan. O finalistech tedy bylo rozhodnuto, pořadatelé se pustili do finální úpravy a úklidu trati a všichni netrpělivě čekali na velké zakončení této akce.

Osm borců tůrovalo své motory, čekalo na mávnutí praporku a finále mohlo začít. Z obrovské řežby, kde auta létala vzduchem, pneumatiky a prach jakbysmet, nakonec vzešel vítězně Jan Sladkovský se svým Fordem Mondeo.

Jan si odnesl zlatý věnec a pohár, který hned při předání věnoval své manželce Heleně. Příjemnou akci, pořádanou CZECH Demolition Derby,zakončil vítěz konstatováním, že se příští rok na výstavišti určitě potkáme a bude to opět maso!

Máte i vy z budějckého Demolition Derby video? Pošlete nám odkaz na redakce@budejckadrbna.cz!

Vítěz Jan Sladkovský se svou ženou Helenou a moderátorem akce DJ BasslickeremTomáš Procházka se snaží o vyřazení svého soupeřeTam kde nebyl potřeba odtah, pomohli organizátoři a kamarádiStart první rozjížďkySnaha opravit svůj vůz do barážePo každé rozjížďce na trať vyrazilo servisní auto pomáhající s odklízením nepojízdných vrakůJedna z mnoha srážek na tratiChvilkami ani nebylo vidět, co se na trati dějeV průběhu akce se trať stávala obtížnější a obtížnější

O čem píše Drbna.cz

Finanční správa omezí činnost 33 finančních úřadůFinanční správa omezí činnost 33 finančních úřadů

Finanční správa omezí činnost 33 finančních úřadů

Dnes, 09:45Finanční správa omezí v prvním pololetí příštího roku činnost 33 finančních úřadů. Úřady budou...

Česka pojišťovna a pojišťovna Generali se do konce roku propojíČeska pojišťovna a pojišťovna Generali se do konce roku propojí

Česka pojišťovna a pojišťovna Generali se do konce roku propojí

Dnes, 09:42Česka pojišťovna (ČP) a pojišťovna Generali, které v Česku působí v rámci světové pojišťovací...

PRŮZKUM: Půl pro, půl proti. Češi se v názoru na prohlubování evropské integrace neshodujíPRŮZKUM: Půl pro, půl proti. Češi se v názoru na prohlubování evropské integrace neshodují

PRŮZKUM: Půl pro, půl proti. Češi se v názoru na prohlubování evropské integrace neshodují

Dnes, 09:15Češi jsou rozdělení v názoru na to, zda by se měla dál prohlubovat evropská integrace. Pro větší...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o