Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Budějcká Drbna

Lodní doprava z Hluboké do Hněvkovic je obnovena

sobota, 6. července 2013, 09:31

Povodí Vltavy po červnových záplavách postupně obnovuje hornovltavskou vodní cestu. Odstraňuje nánosy štěrkopísků v okolí jezů a další překážky, vytyčuje vodní cestu.

Od pátku začala jezdit pravidelná lodní doprava v úseku Hluboká nad Vltavou - Purkarec, v příštím týdnu i na trase Hluboká - Hněvkovice. Od pondělí už funguje lodní doprava na vodní nádrži Orlík a vodní cesta až po Týn nad Vltavou.

„Při červnové povodni vznikly velké štěrkopískové nánosy v obratišti lodí pod Jiráskovým jezem v Českých Budějovicích a také v dolní rejdě v Českém Vrbném a v horní i dolní vodě na jezu v Hluboké nad Vltavou,“ řekl Jan Flíček z hornovltavského závodu Povodí Vltavy.

Podle něj jde o lokální nánosy. Není ovlivněná kapacita koryta řeky, ale plavební hloubka, kterou jsou správci povodí povinni garantovat na 1,6 metru. Povodí dosud chyběla vhodná mechanizace. V pondělí začne plavební hloubku v Českém Vrbném a v Hluboké nad Vltavou obnovovat Hydroservis Hradec Králové. Práce potrvají asi 14 dnů a přijdou na čtyři miliony.

Plavba byla od záplav zastavená od Českých Budějovic do Mělníka. Úseky na Vltavě jsou postupně otevírány. Nejdříve pro malá plavidla do 20 metrů bez pohonu, potom i s pohonem.

„Teď je otevřená zdrž v Českém Vrbném po českobudějovickou Lannovu loděnici, nesmí se do obratiště lodí pod Jiráskův jez. Dále je otevřená plavba na části nádrže vodního díla Hněvkovice, od hráze po katastr obce Poněšice. Od pondělí byla obnovena plavba na Orlíku až do Týna nad Vltavou s tím, že plavební komora na vodním díle Kořensko je v provozu,“ shrnul Flíček.

Českobudějovická plavební od pátku obnoví pravidelné jízdy na trase Hluboká nad Vltavou - Purkarec a zpět, zatím se dvěma malými loďmi Záviš a Altona. „Od poloviny příštího týdne do přístavu Hluboká-Hamry přesuneme i lodě Vojtěch Lanna a Malše, které pojmou 80 cestujících. Jezdit budou na trase Hluboká-Hněvkovice,“ uvedl Štěpán Machart z Českobudějovické plavební.

Zdroj: ČTK

Kam dál?

Do Budějc zamíří stovky extrémistů i policistůDo Budějc zamíří stovky extrémistů i policistů

Do Budějc zamíří stovky extrémistů i policistů

pátek, 5. července 2013, 12:54Pokud nemusíte v krajském městě zůstat, o nadcházejícím víkendu radši odjeďte někam do přírody....

V areálu Zoo Ohrada vyrostla obydlí pro další zvířataV areálu Zoo Ohrada vyrostla obydlí pro další zvířata

V areálu Zoo Ohrada vyrostla obydlí pro další zvířata

čtvrtek, 4. července 2013, 07:33Na nová setkání s dalšími více než třiceti druhy zvířat se můžou těšit všichni návštěvníci, kteří...

Před Gerberou byl po 45 letech odhalen Zborovský pomníkPřed Gerberou byl po 45 letech odhalen Zborovský pomník

Před Gerberou byl po 45 letech odhalen Zborovský pomník

středa, 3. července 2013, 11:49Mezi knihovnou a BB Centrem Gerbera se v úterý dopoledne odehrála výjimečná událost. V parku byla...

O čem píše Drbna.cz

První termín přijímacích zkoušek byl dosud úspěšnějšíPrvní termín přijímacích zkoušek byl dosud úspěšnější

První termín přijímacích zkoušek byl dosud úspěšnější

Dnes, 11:33Mezi průměrnou úspěšností z prvního a druhého termínu jednotných přijímacích zkoušek na maturitní...

Ochladí se až příští víkend, kdy přijde místy vydatný déšťOchladí se až příští víkend, kdy přijde místy vydatný déšť

Ochladí se až příští víkend, kdy přijde místy vydatný déšť

Dnes, 08:54Teplé počasí vydrží i v následujících dnech, podle meteorologů bude v příštím týdnu až nezvykle...

Focení samotné je jednoduché. Těžší je dostat do tváře modelky výraz, říká Richard NowakFocení samotné je jednoduché. Těžší je dostat do tváře modelky výraz, říká Richard Nowak

Focení samotné je jednoduché. Těžší je dostat do tváře modelky výraz, říká Richard Nowak

sobota, 20. dubna 2019, 17:00Před objektivem Richarda Nowaka stála už řada celebrit. O kvalitách tohoto budějckého profíka tak...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o