Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Budějcká Drbna

Zabrání petice zbourání budějcké Sportovní haly?

středa, 20. února 2013, 09:59

Bourat, nebourat, stavět, nestavět, diskutovat, nediskutovat? Otázky spojené se záměrem investice do nové Sportovní haly, přesněji Centra halových sportů, a zbourání současné Sportovky nabývají v Budějcích na intenzitě a spolu s dopravou patří k aktuálním radničním námětům.

Téma budoucnosti sportovních hal - staré i nové - zaznělo už na několika jednáních budějckého zastupitelstva a nechybělo ani na tom posledním ve čtvrtek 14. února.

Jak už jsme vás informovali, zastupitel Stanislav Rataj (HOPB) ve svém diskusním příspěvku vyjádřil nesouhlas se záměrem zbourání staré Sportovní haly a v polemice s radními mimo jiné uvedl, že na podporu zachování stávající haly vznikla petice.

Zároveň konstatoval, že postrádá kvalifikovanou diskuzi, která by například na mimořádném jednání zastupitelstva vedla k efektivnímu posouzení všech alternativ, především varianty zachování haly stávající a výstavby nové.

Stanislav Rataj vyjádřil obavu, zda bude v nové Sportovní hale dostatečný prostor nejen pro volejbal a tedy VK Jihostroj, ale i pro ostatní halové sporty - florbal, futsal a další, které mají v Budějcích silnou členskou základnu.

Petice za zachování stávající Sportovní haly (Stromovka 12, České Budějovice) a zastavení záměru výstavby Centra halových sportů na tomto místě, jejíž text má Budějcká Drbna k dispozici, deklaruje cíl občanů nebourat stávající halu a zastavit kroky, které by k demolici haly vedly.

Dále petice apeluje na zastavení záměru výstavby Centra halových sportů na místě staré Sportovní haly a žádá zahájení veřejné a odborné diskuse, jejímž cílem je najít optimální umístění Centra halových sportů.

A kde bude petice k podpisu?

  • Sport No. 15, Pražská 15
  • Česal - Vanišová drogerie, Lidická třída 480/65
  • Knihkupectví Kopp, Šumavská 582/3
  • internetový podpis

A jaký je váš názor, Budějčáci? Bourat? Nebourat?

Kam dál?

Riegrova 51: Centrum, které nabízí i volnočasové aktivityRiegrova 51: Centrum, které nabízí i volnočasové aktivity

Riegrova 51: Centrum, které nabízí i volnočasové aktivity

úterý, 19. února 2013, 12:15Komplexní administrativně poradenské centrum v Riegrově ulici číslo 51 bychom mohli vnímat jako...

Astronomové z Kleti objevili už tisíc planetAstronomové z Kleti objevili už tisíc planet

Astronomové z Kleti objevili už tisíc planet

pondělí, 18. února 2013, 12:47Předběžné označení 2003 DK13. Tak se zatím nazývá nová planetka s jubilejním pořadovým číslem tisíc...

FOTO: Topoly ve Stromovce mají své dny sečtenyFOTO: Topoly ve Stromovce mají své dny sečteny

FOTO: Topoly ve Stromovce mají své dny sečteny

pátek, 15. února 2013, 12:43Ve čtvrtek kolem oběda začalo v parku Na Dlouhé louce plánované kácení jedenačtyřiceti topolů....

© 2011 - 2018 TRIMA NEWS, s. r. o