Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.

Budějcká Drbna

Šumavu pokryl sníh, na Horské Kvildě naměřili minus 11,7 stupně Celsia

středa, 4. května 2011, 13:10

Vrcholky Šumavy pokryl ve středu ráno sníh, na řadě stanic Jihočeského kraje padaly teplotní rekordy. Martin Modlitba z českobudějovického hydrometeorologického ústavu řekl agentuře, že v následujících dnech se oteplí, v noci však může stále mrznout.

Nejnižší teplotu naměřili meteorologové na Šumavě v noci na středu na Horské Kvildě, kde bylo minus 11,7 stupně Celsia. "Rekord z roku 1985, kdy bylo minus 6,1 stupně, padl na Churáňově. Tam naměřili ve středu ráno minus 6,8 stupně. Další rekord padl v Lenoře, a to hodnotou minus 5,2 stupně. Mrzlo ale i v níže položených stanicích. Ve Vráži u Písku bylo minus 3,8 stupně, padl tak rekord z roku 1979, kdy bylo pouze minus 3,2 stupně Celsia," řekl Modlitba.

Ve vyšších polohách Šumavy napadlo od jednoho do pěti centimetrů sněhu. "Pokrývka se ale neudrží, během dopoledne už odtává," dodal Modlitba.

V dalších dnech se začne oteplovat a obloha se vyjasní. "Očekáváme jasno až polojasno, během středy teploty vystoupají k devíti až 11 stupňům Celsia. Ve čtvrtek přes den očekáváme teploty od 11 do 14 stupňů, v pátek pak 15 až 18 stupňů a v sobotu dokonce 17 až 20 stupňů. Noční teploty se budou pohybovat kolem nuly, ještě v pátek ráno může mrznout," doplnil Modlitba.

Autor: Dobrin Stojcev

Kam dál?

Štěnice-tentokráte ne u slečny KočíŠtěnice-tentokráte ne u slečny Kočí

Štěnice-tentokráte ne u slečny Kočí

středa, 4. května 2011, 13:09Jak píšeme v nadpisu, nejedná se o štěnici u slečny Kočí kdesi v Praze, ale o štěnice a to naše z...

Jihočeská policie pátrá po patnáctiletém chlapciJihočeská policie pátrá po patnáctiletém chlapci

Jihočeská policie pátrá po patnáctiletém chlapci

úterý, 3. května 2011, 11:46Jihočeští policisté pátrají po patnáctiletém Pavlu Urbanovi z Českých Budějovic. Policejní mluvčí...

Radek Motys zavelel k útoku a Jihostroj vede 3:0 na zápasy.Radek Motys zavelel k útoku a Jihostroj vede 3:0 na zápasy.

Radek Motys zavelel k útoku a Jihostroj vede 3:0 na zápasy.

pátek, 29. dubna 2011, 21:23Už jen jeden zápas dělí náš tým od mistrovského titulu. Dnes totiž v Ostravě zvítězil Jihostroj ...

© 2011 - 2018 TRIMA CB, s. r. o