Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Budějcká Drbna

Tajemník Zdeněk Řeřábek versus Magistrát České Budějovice. Dnes stanou u soudu! Padne konečný verdikt?

úterý, 19. dubna 2011, 00:14

Dlouhodobá, ostře sledovaná kauza je právě dnes vysoce aktuální - měla by být po roce vyřešena. Záměrně vám tedy předkládáme pouze relevantní fakta dosavadního vývoje kauzy, závěr – rozhodnutí krajského soudu – bude aktuálně doplněn.
1999
Ing. Zdeněk Řeřábek jmenován tajemníkem Magistrátu města České Budějovice


27.4. 2010
Primátor města České Budějovice Juraj Thoma odvolal Zdeňka Řeřábka z funkce tajemníka Magistrátu města České Budějovice. V souladu se zákonem o obcích se tak stalo se souhlasem ředitele Krajského úřadu Jihočeského kraje. Důvodem pro odvolání byla údajná závažná porušení zákonem stanovených povinností.


Zdeněk Řeřábek předložil lékařské potvrzení o pracovní neschopnosti.

Primátor Českých Budějovic Juraj Thoma dočasně pověřuje výkonem funkce tajemníka magistrátu vedoucího správního odboru Ing. Václava Suchopára.

17. 6. 2010
Juraj Thoma je Zastupitelstvem města České Budějovice odvolán z funkce primátora města.

24. 6 2010
Zastupitelstvo města volí  primátorem města Miroslava Tettera.

28. 6. 2010
Zdeněk Řeřábek podává k Okresnímu soudu v Českých Budějovicích žalobu „o určení neplatnosti odvolání z funkce tajemníka Magistrátu města České Budějovice“.

16. 8. 2010
Okresní soud ukládá Městu České Budějovice, aby se do 30 dnů k žalobě vyjádřilo. Soudní usnesení přesně stanovuje kroky, které město musí učinit, pokud se žalobou nesouhlasí („žalovaný je povinen vylíčit rozhodující skutečnosti, na nichž staví svou obranu proti žalobě“). Pokud by město do 30 dnů argumenty na svou obhajobu nedodalo nebo se vůbec nevyjádřilo, má se automaticky za to, že žalobu Zdeňka Řeřábka uznává (§153 Občanského soudního řádu).

14. 9. 2010
Zdeněk Řeřábek předkládá k Okresnímu soudu „návrh na schválení smíru soudem“. V dopise zaslaném soudu uvádí, že na smírném řešení sporu se dohodl s Městem České Budějovice.

15. 9. 2010
Poslední den lhůty pro podání argumentů města na obranu proti žalobě Zdeňka Řeřábka. Primátor Tetter oznamuje Okresnímu soudu, že „město České Budějovice přistupuje k navrženému smíru a s jeho obsahem souhlasí bez výhrad.“

17. 9. 2010
Primátor Tetter oznamuje Okresnímu soudu, že „město České Budějovice po zvážení všech okolností bere udělený souhlas ze dne 17. září 2010 zpět a na smír nepřistupuje.“ Ani v tomto vyjádření však nejsou uvedeny argumenty na obranu proti žalobě Zdeňka Řeřábka. Město tedy jeho žalobu de iure  uznává bez výhrad.

23.11.2010
Ustavující zastupitelstvo Města České Budějovice volí primátorem města Juraje Thomu.

18.1. 2011
Okresní soud rozhoduje „o určení neplatnosti odvolání z funkce rozsudkem pro uznání“. V odůvodnění rozsudku se uvádí, že město coby žalovaný se k žalobě Zdeňka Řeřábka nevyjádřilo, přestože bylo poučeno, že v takovém případě soud rozhodne rozsudkem pro uznání.

21. 2. 2011
Město se proti rozsudku okresního soudu ve stanovené lhůtě odvolává.

19.4. 2011
Krajský soud by měl vydat v kauze Zdeněk Řeřábek versus Město České Budějovice konečný verdikt.

Autor: askew x

O čem píše Drbna.cz

ČSSR tlakem na řešení emigrace z NDR uspíšila pád berlínské zdiČSSR tlakem na řešení emigrace z NDR uspíšila pád berlínské zdi

ČSSR tlakem na řešení emigrace z NDR uspíšila pád berlínské zdi

Dnes, 11:59Československá vláda na podzim 1989 tlačila na Německou demokratickou republiku, aby vyřešila krizi...

PRŮZKUM: Češi nadále hodnotí kvalitu vzdělávání kladněPRŮZKUM: Češi nadále hodnotí kvalitu vzdělávání kladně

PRŮZKUM: Češi nadále hodnotí kvalitu vzdělávání kladně

Dnes, 11:06Více než polovina Čechů je nadále přesvědčena o tom, že kvalita výuky na českých školách je dobrá....

Podvodné e-maily lákaly ze stovek lidí čísla platebních karetPodvodné e-maily lákaly ze stovek lidí čísla platebních karet

Podvodné e-maily lákaly ze stovek lidí čísla platebních karet

Dnes, 07:19Nejméně stovky lidí v Česku dostaly v tomto týdnu podvodné textové zprávy, které informují o...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o