Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.

Budějcká Drbna

Týden kontrol na silnících

pondělí, 18. dubna 2011, 14:35

Vzhledem k blížícímu se prvnímu letošnímu prodlouženému víkendu se Policie ČR ve zvýšené míře chystá na silniční kontroly. A jak konkrétně bude celá akce probíhat jsme se zeptali tiskové mluvčí PČR paní por.Ing. Štěpánky Valentové.

Ta nám sdělila, že od dnešního dne tj. pondělí 18.4. do čtvrtka 21.4. budou na silnicích probíhat kontroly v běžném režimu.

Ovšem od pátku 22.4. do pondělí 25.4. je vyhlášeno :

Dopravně bezpečnostní opatření s názvem Velikonoce a to ve všech obvodech.

V praxi to bude znamenat, že na silnicích budou hlídkovat kromě dopravních policistů navíc ještě příslušníci pořádkové policie.

A na co hlavně soustředí kromě běžných kontrolních činností, jako jsou pásy, tech. způsobilost a povinná výbava?

Na alkohol!!!!

Je tedy potřeba počítat s tím, že kontrolu na požití alkoholu za volantem budou provádět nejenom dopravní policisté, kteří to mají tzv. v popisu práce, ale i již zmínění pořádkoví policisté.

Ti navíc posílí i hlídky na exponovaných místech jako jsou nákupní centra, hřbitovy, nebo parkoviště a to hlavně kvůli kapsářům.

Jaká je tedy rada jak bez ztráty bodu tento začínající velikonční týden přežít?

Dodržovat rychlost a hlavně NEPÍT PŘED JÍZDOU ALKOHOL !!!

Když už nic jiného jako je chránění zdraví sebe a ostatních účastníků silničního provozu, což je to nejhlavnější, ochráníte své finance.

 

redakce

 

Kam dál?

Českobudějovická Samsonova kašna prochází jarním úklidemČeskobudějovická Samsonova kašna prochází jarním úklidem

Českobudějovická Samsonova kašna prochází jarním úklidem

pondělí, 18. dubna 2011, 14:03Pracovníci společnosti Čevak zahájili čištění Samsonovy kašny na českobudějovickém náměstí Přemysla...

Řídila opiláŘídila opilá

Řídila opilá

pondělí, 18. dubna 2011, 09:43Nebezpečnou jízdu 47leté ženy z Českobudějovicka naštěstí uplynulý týden ukončili v obci Lišov...

Objasněné krádežeObjasněné krádeže

Objasněné krádeže

pondělí, 18. dubna 2011, 08:46Trhosvinenští policisté objasnili trestnou činnosti tří mužů (ve věku 55, 35 a 29 let), kteří od...

© 2011 - 2018 TRIMA CB, s. r. o