Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Budějcká Drbna

V Českých Budějovicích přibyde pět tříd mateřských škol

čtvrtek, 14. dubna 2011, 13:40

V Českých Budějovicích přibyde od září pět tříd mateřských škol, počet míst se zvýší o 104. Náměstek primátora Petr Podhola (ČSSD) řekl ve čtvrtek novinářům, že počet míst v mateřských školách bude celkem 2928.

Vzhledem ke stavu ve městě, kdy poptávka po místech ve školkách převyšuje nabídku, přijali městští radní na svém posledním zasedání krizovou variantu koncepce předškolního vzdělávání. Původně plánované rozšíření o tři třídy ve školce v ulici L. Kuby nestačí a tak se vzniknou ještě dvě třídy ve škole J. Š. Baara v Nové ulici.

"Při zápisech podali rodiče 2200 přihlášek. Vzhledem k duplicitnímu přihlašování na několik škol je třeba reálně tak 1200 míst, volných jich je 870," řekl Podhola. O dalších možnostech rozšíření počtu míst jedná město s dalšími institucemi. Miniškolka by například měla vzniknout při charitě.

Nejvíce míst schází podle průzkumů v městské části Vráto. Tam je jedna školka na Rudolfovské a její kapacita je 35 míst. Nejlépe jsou na tom Čtyři Dvory, tam je míst 979.

Město dříve počty míst ve školkách snižovalo, v roce 2000 byla kapacita 1055 míst, zájem byl jen o 645 z nich. Vyšší poptávka je od školního roku 2006/2007.

autor:Dobrin Stojcev

O čem píše Drbna.cz

Zafranović chystá film o Dubčekovi, Brežněva ztvární DepardieuZafranović chystá film o Dubčekovi, Brežněva ztvární Depardieu

Zafranović chystá film o Dubčekovi, Brežněva ztvární Depardieu

Dnes, 17:15Slovenský scenárista Karol Hlávka a chorvatský režisér Lordan Zafranović připravují celovečerní...

Denně dělám i třináct operací, říká plastický chirurg MěšťákDenně dělám i třináct operací, říká plastický chirurg Měšťák

Denně dělám i třináct operací, říká plastický chirurg Měšťák

Dnes, 09:50I třináct operací denně stihne plastický chirurg Jan Měšťák, který v pondělí oslaví 75. narozeniny....

Cibule stojí dvojnásobek než loni, zdražil i květák či bramboryCibule stojí dvojnásobek než loni, zdražil i květák či brambory

Cibule stojí dvojnásobek než loni, zdražil i květák či brambory

Dnes, 09:45Cibule stojí v obchodech dvojnásobek než loni, o více než polovinu zdražily květák, brambory a...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o