Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Budějcká Drbna

V Českých Budějovicích přibyde pět tříd mateřských škol

čtvrtek, 14. dubna 2011, 13:40

V Českých Budějovicích přibyde od září pět tříd mateřských škol, počet míst se zvýší o 104. Náměstek primátora Petr Podhola (ČSSD) řekl ve čtvrtek novinářům, že počet míst v mateřských školách bude celkem 2928.

Vzhledem ke stavu ve městě, kdy poptávka po místech ve školkách převyšuje nabídku, přijali městští radní na svém posledním zasedání krizovou variantu koncepce předškolního vzdělávání. Původně plánované rozšíření o tři třídy ve školce v ulici L. Kuby nestačí a tak se vzniknou ještě dvě třídy ve škole J. Š. Baara v Nové ulici.

"Při zápisech podali rodiče 2200 přihlášek. Vzhledem k duplicitnímu přihlašování na několik škol je třeba reálně tak 1200 míst, volných jich je 870," řekl Podhola. O dalších možnostech rozšíření počtu míst jedná město s dalšími institucemi. Miniškolka by například měla vzniknout při charitě.

Nejvíce míst schází podle průzkumů v městské části Vráto. Tam je jedna školka na Rudolfovské a její kapacita je 35 míst. Nejlépe jsou na tom Čtyři Dvory, tam je míst 979.

Město dříve počty míst ve školkách snižovalo, v roce 2000 byla kapacita 1055 míst, zájem byl jen o 645 z nich. Vyšší poptávka je od školního roku 2006/2007.

autor:Dobrin Stojcev

O čem píše Drbna.cz

Zeman dorazil do Sněmovny, podpoří návrh rozpočtuZeman dorazil do Sněmovny, podpoří návrh rozpočtu

Zeman dorazil do Sněmovny, podpoří návrh rozpočtu

Dnes, 10:24Prezident Miloš Zeman dorazil dnes dopoledne do Poslanecké sněmovny. Před poslanci hodlá podpořit...

Provozovatelé restaurací na letišti diskriminovali cizinceProvozovatelé restaurací na letišti diskriminovali cizince

Provozovatelé restaurací na letišti diskriminovali cizince

úterý, 22. října 2019, 15:40Většina obchodů a restaurací, které kontrolovala Česká obchodní inspekce na pražském letišti v...

Varnsdorf ukládá řidičům pokuty nezákonně, míní ombudsmanVarnsdorf ukládá řidičům pokuty nezákonně, míní ombudsman

Varnsdorf ukládá řidičům pokuty nezákonně, míní ombudsman

úterý, 22. října 2019, 12:15Ústecký krajský úřad toleruje protiprávní jednání Městského úřadu Varnsdorf. Alespoň to konstatuje...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o