Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Budějcká Drbna

Výstavba železničního koridoru komplikuje život všem Budějčákům

čtvrtek, 28. dubna 2011, 11:12

Přípravné práce spojené s výstavbou IV. železničního koridoru značně omezují provoz na jedné z nejrušnějších komunikací v Českých Budějovicích - na Nádražní ulici.V krajském městě již začaly první dopravní problémy a omezení spojené s výstavbou rychlostní železnice, které mají s přestávkami trvat asi tři roky.

Dočasně je zrušena zastávka Skuherského. "Byla zahájena příprava na modernizace trati v okolí železničních mostů na křižovatkách uliceNádražní se Skuherského a Pekárenskou," uvedl Michal Bosák z magistrátu města.

Právě v tomto úseku ve směru od viaduktu na Pražskou třídu, se jeden jízdní pruh v Nádražní ulici uzavřel. Už před výstavbou se přitom v této lokalitě téměř denně tvořily kolony a při větším zatížení, například v pondělní či páteční špičce nastává kolaps dopravy.Obyvatelé Budějc i řidiči se obávají dalšího zhoršení situace.

“Dopravní podnik města dočasně zrušil zastávku MHD Skuherského ve směru na Palackého náměstí, kde zastavují autobusy s čísly 5, 11, 17 a 41. Kvůli stavbě tu dopravce nemůže zřídit jinou provizorní zastávku,“ uvedl Bosák.
Cestující tak mohou využít nedalekou zastávku Palackého náměstí. Žádná další omezení kvůli stavbě IV. železničního koridoru cestující v MHD v nejbližší době nečekají.

Rozsáhlé výluky zatím neplánují ani České dráhy. "Budou se týkat hlavně nočních hodin, kdy není taková obsazenost vlaků.
Náhradní autobusové dopravy tak bude minimum," uvedl ředitel Krajského centra osobní dopravy Českých drah Jiří Kafka.

V současné době je však situace mnohem horší, protože se již zcela uzavřely viadukty ve Skuherského a Pekárenské ulici. Dopravní omezení nekomplikují život pouze běžným řidičům. Vzniklá situace nejvíce rozčiluje složky integrovaného záchranného systému. Záchranná služba a hasiči čelí značným problémům při průjezdech městem a čas dojezdu k nehodám se velmi prodlužuje.

Stavba rychlostního IV. železničního koridoru zkomplikuje průjezd Budějovicemi především v roce 2012, kdy se uzavřou dva nejdůležitější viadukty ve městě, a sice v Rudolfovské a Pražské ulici. Tudy jezdí větší část dopravy směrem na Tábor a na Prahu.

Modernizace téměř tříkilometrového úseku trati mezi Severní zastávkou a Hlavním nádražím v krajském městě bude stát 740 milionů korun a skončit by mělo do roku 2014.

Tip redakce: V létě jezděte na kole. V zimě vůbec - pijte grog a svařák - choďtě pěšky.

Autor: Redakce

dopravni omezenidopravni omezeniDSC01230

O čem píše Drbna.cz

ČSSR tlakem na řešení emigrace z NDR uspíšila pád berlínské zdiČSSR tlakem na řešení emigrace z NDR uspíšila pád berlínské zdi

ČSSR tlakem na řešení emigrace z NDR uspíšila pád berlínské zdi

sobota, 19. října 2019, 11:59Československá vláda na podzim 1989 tlačila na Německou demokratickou republiku, aby vyřešila krizi...

PRŮZKUM: Češi nadále hodnotí kvalitu vzdělávání kladněPRŮZKUM: Češi nadále hodnotí kvalitu vzdělávání kladně

PRŮZKUM: Češi nadále hodnotí kvalitu vzdělávání kladně

sobota, 19. října 2019, 11:06Více než polovina Čechů je nadále přesvědčena o tom, že kvalita výuky na českých školách je dobrá....

Podvodné e-maily lákaly ze stovek lidí čísla platebních karetPodvodné e-maily lákaly ze stovek lidí čísla platebních karet

Podvodné e-maily lákaly ze stovek lidí čísla platebních karet

sobota, 19. října 2019, 07:19Nejméně stovky lidí v Česku dostaly v tomto týdnu podvodné textové zprávy, které informují o...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o