Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Budějcká Drbna

Výstavba železničního koridoru komplikuje život všem Budějčákům

čtvrtek, 28. dubna 2011, 11:12

Přípravné práce spojené s výstavbou IV. železničního koridoru značně omezují provoz na jedné z nejrušnějších komunikací v Českých Budějovicích - na Nádražní ulici.V krajském městě již začaly první dopravní problémy a omezení spojené s výstavbou rychlostní železnice, které mají s přestávkami trvat asi tři roky.

Dočasně je zrušena zastávka Skuherského. "Byla zahájena příprava na modernizace trati v okolí železničních mostů na křižovatkách uliceNádražní se Skuherského a Pekárenskou," uvedl Michal Bosák z magistrátu města.

Právě v tomto úseku ve směru od viaduktu na Pražskou třídu, se jeden jízdní pruh v Nádražní ulici uzavřel. Už před výstavbou se přitom v této lokalitě téměř denně tvořily kolony a při větším zatížení, například v pondělní či páteční špičce nastává kolaps dopravy.Obyvatelé Budějc i řidiči se obávají dalšího zhoršení situace.

“Dopravní podnik města dočasně zrušil zastávku MHD Skuherského ve směru na Palackého náměstí, kde zastavují autobusy s čísly 5, 11, 17 a 41. Kvůli stavbě tu dopravce nemůže zřídit jinou provizorní zastávku,“ uvedl Bosák.
Cestující tak mohou využít nedalekou zastávku Palackého náměstí. Žádná další omezení kvůli stavbě IV. železničního koridoru cestující v MHD v nejbližší době nečekají.

Rozsáhlé výluky zatím neplánují ani České dráhy. "Budou se týkat hlavně nočních hodin, kdy není taková obsazenost vlaků.
Náhradní autobusové dopravy tak bude minimum," uvedl ředitel Krajského centra osobní dopravy Českých drah Jiří Kafka.

V současné době je však situace mnohem horší, protože se již zcela uzavřely viadukty ve Skuherského a Pekárenské ulici. Dopravní omezení nekomplikují život pouze běžným řidičům. Vzniklá situace nejvíce rozčiluje složky integrovaného záchranného systému. Záchranná služba a hasiči čelí značným problémům při průjezdech městem a čas dojezdu k nehodám se velmi prodlužuje.

Stavba rychlostního IV. železničního koridoru zkomplikuje průjezd Budějovicemi především v roce 2012, kdy se uzavřou dva nejdůležitější viadukty ve městě, a sice v Rudolfovské a Pražské ulici. Tudy jezdí větší část dopravy směrem na Tábor a na Prahu.

Modernizace téměř tříkilometrového úseku trati mezi Severní zastávkou a Hlavním nádražím v krajském městě bude stát 740 milionů korun a skončit by mělo do roku 2014.

Tip redakce: V létě jezděte na kole. V zimě vůbec - pijte grog a svařák - choďtě pěšky.

Autor: Redakce

dopravni omezenidopravni omezeniDSC01230

O čem píše Drbna.cz

Denně dělám i třináct operací, říká plastický chirurg MěšťákDenně dělám i třináct operací, říká plastický chirurg Měšťák

Denně dělám i třináct operací, říká plastický chirurg Měšťák

Dnes, 09:50I třináct operací denně stihne plastický chirurg Jan Měšťák, který v pondělí oslaví 75. narozeniny....

Cibule stojí dvojnásobek než loni, zdražil i květák či bramboryCibule stojí dvojnásobek než loni, zdražil i květák či brambory

Cibule stojí dvojnásobek než loni, zdražil i květák či brambory

Dnes, 09:45Cibule stojí v obchodech dvojnásobek než loni, o více než polovinu zdražily květák, brambory a...

Plaga je proti plánovanému zavedení povinné maturity z matematikyPlaga je proti plánovanému zavedení povinné maturity z matematiky

Plaga je proti plánovanému zavedení povinné maturity z matematiky

sobota, 24. srpna 2019, 17:02Ministr školství Robert Plaga (ANO) chce zrušit plánované zavedení povinné maturity z matematiky....

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o