Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.

Budějcká Drbna

Výstavba železničního koridoru komplikuje život všem Budějčákům

čtvrtek, 28. dubna 2011, 11:12

Přípravné práce spojené s výstavbou IV. železničního koridoru značně omezují provoz na jedné z nejrušnějších komunikací v Českých Budějovicích - na Nádražní ulici.V krajském městě již začaly první dopravní problémy a omezení spojené s výstavbou rychlostní železnice, které mají s přestávkami trvat asi tři roky.

Dočasně je zrušena zastávka Skuherského. "Byla zahájena příprava na modernizace trati v okolí železničních mostů na křižovatkách uliceNádražní se Skuherského a Pekárenskou," uvedl Michal Bosák z magistrátu města.

Právě v tomto úseku ve směru od viaduktu na Pražskou třídu, se jeden jízdní pruh v Nádražní ulici uzavřel. Už před výstavbou se přitom v této lokalitě téměř denně tvořily kolony a při větším zatížení, například v pondělní či páteční špičce nastává kolaps dopravy.Obyvatelé Budějc i řidiči se obávají dalšího zhoršení situace.

“Dopravní podnik města dočasně zrušil zastávku MHD Skuherského ve směru na Palackého náměstí, kde zastavují autobusy s čísly 5, 11, 17 a 41. Kvůli stavbě tu dopravce nemůže zřídit jinou provizorní zastávku,“ uvedl Bosák.
Cestující tak mohou využít nedalekou zastávku Palackého náměstí. Žádná další omezení kvůli stavbě IV. železničního koridoru cestující v MHD v nejbližší době nečekají.

Rozsáhlé výluky zatím neplánují ani České dráhy. "Budou se týkat hlavně nočních hodin, kdy není taková obsazenost vlaků.
Náhradní autobusové dopravy tak bude minimum," uvedl ředitel Krajského centra osobní dopravy Českých drah Jiří Kafka.

V současné době je však situace mnohem horší, protože se již zcela uzavřely viadukty ve Skuherského a Pekárenské ulici. Dopravní omezení nekomplikují život pouze běžným řidičům. Vzniklá situace nejvíce rozčiluje složky integrovaného záchranného systému. Záchranná služba a hasiči čelí značným problémům při průjezdech městem a čas dojezdu k nehodám se velmi prodlužuje.

Stavba rychlostního IV. železničního koridoru zkomplikuje průjezd Budějovicemi především v roce 2012, kdy se uzavřou dva nejdůležitější viadukty ve městě, a sice v Rudolfovské a Pražské ulici. Tudy jezdí větší část dopravy směrem na Tábor a na Prahu.

Modernizace téměř tříkilometrového úseku trati mezi Severní zastávkou a Hlavním nádražím v krajském městě bude stát 740 milionů korun a skončit by mělo do roku 2014.

Tip redakce: V létě jezděte na kole. V zimě vůbec - pijte grog a svařák - choďtě pěšky.

Autor: Redakce

dopravni omezenidopravni omezeniDSC01230

Kam dál?

Finanční úřady zašlou složenky k dani z nemovitosti a rozšíří pokladní hodinyFinanční úřady zašlou složenky k dani z nemovitosti a rozšíří pokladní hodiny

Finanční úřady zašlou složenky k dani z nemovitosti a rozšíří pokladní hodiny

čtvrtek, 28. dubna 2011, 09:41Jihočeské finanční úřady zašlou i letos poplatníkům složenky k zaplacení daně z nemovitosti a...

Nebezpečnou jízdu opilého řidiče ukončili českobudějovičtí dopravní policisté.Nebezpečnou jízdu opilého řidiče ukončili českobudějovičtí dopravní policisté.

Nebezpečnou jízdu opilého řidiče ukončili českobudějovičtí dopravní policisté.

středa, 27. dubna 2011, 16:34Nebezpečnou jízdu 29letého muže z Jindřichohradecka naštěstí uplynulou neděli ukončili na...

Policisté během Velikonoc rozhodně nezaháleliPolicisté během Velikonoc rozhodně nezaháleli

Policisté během Velikonoc rozhodně nezaháleli

středa, 27. dubna 2011, 16:23Během uplynulého velikonočního víkendu, který byl díky volnému pondělí prodloužen o jeden den,...

© 2011 - 2018 TRIMA CB, s. r. o