Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Budějcká Drbna

Nadační fond Jihočeské naděje opět podpořil děti z jihočeských dětských domovů

pondělí, 21. listopadu 2016, 14:38

Nadační fond Jihočeské naděje letos opakuje projekt, který pomáhá dospívajícím dětem z dětských domovů na jihu Čech absolvovat řidičský kurz. Projekt byl již v minulosti realizován a pomohl ke získání řidičských průkazů šesti dětem. Nyní by díky tomuto programu měly získat řidičský průkaz čtyři další děti, respektive mladí lidé. 

„Snažíme se tímhle projektem pomoci dospívajícím dětem z dětských domovů usnadnit cestu do toho ‚dospělého‘ života. Dnes se na trhu práce člověk velmi těžko bez řidičského průkazu uplatní, proto hradíme celé náklady na tento kurz konkrétním dětem,“ řekl zakladatel nadačního fondu Martin Kuba. 

„Jsme fondem, který nepracuje se stovkami tisíc korun ze státních firem. Všechny prostředky do fondu sbíráme z našeho podnikání a od našich přátel a kamarádů, kteří nás podporují. Proto nám tahle konkrétní pomoc přijde nejrozumnější,“ uvedl předseda dozorčí rady fondu Petr Maroš. 

Nadační fond funguje na jihu Čech již šest let a zaměřuje se na podporu talentovaných jihočeských dětí, které vyrůstají nebo se ocitly v tíživé sociální situaci. 

„Dělá mi radost vidět, že naše podpora pomáhá. My jsme třeba podporovali mladého muzikanta klavíristu Jakuba Uhlíka, aby mohl studovat na škole Musikkhogskole Oslo v Norsku a toto studium si nemohla jeho rodina dovolit. Když jsem se stal ministrem průmyslu a obchodu, byl jsem v Praze na nějaké velké společenské akci a Jakub tam vystupoval a hrál. Tak to mi udělalo velkou radost,“ říká Martin Kuba. 

O čem píše Drbna.cz

VIDEO: Česká policie pomáhá už devátým rokem v Bosně a HercegoviněVIDEO: Česká policie pomáhá už devátým rokem v Bosně a Hercegovině

VIDEO: Česká policie pomáhá už devátým rokem v Bosně a Hercegovině

Dnes, 14:14Policejní potápěči devátým rokem pomáhají při obnově Bosny a Hercegoviny. Díky jejich vysoké...

FOTO: Okupanti u viaduktu mířili na lidi samopaly, psala před jedenapadesáti lety Jihočeská PravdaFOTO: Okupanti u viaduktu mířili na lidi samopaly, psala před jedenapadesáti lety Jihočeská Pravda

FOTO: Okupanti u viaduktu mířili na lidi samopaly, psala před jedenapadesáti lety Jihočeská Pravda

Dnes, 13:52Sovětské tanky v ulicích Českých Budějovic, vojáci Německé demokratické republiky a strach na...

FOTO: Zeman přijel na Živitelku v golfovém vozíku. V proslovu kritizoval Martina BursíkaFOTO: Zeman přijel na Živitelku v golfovém vozíku. V proslovu kritizoval Martina Bursíka

FOTO: Zeman přijel na Živitelku v golfovém vozíku. V proslovu kritizoval Martina Bursíka

Dnes, 13:45Dnes ráno začal 46. ročník agrosalonu Země živitelka. Jeho zahájení si ani letos nenechal ujít...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o