Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 
Budějcká Drbna

Nadační fond Jihočeské naděje opět podpořil děti z jihočeských dětských domovů

pondělí, 21. listopadu 2016, 14:38

Nadační fond Jihočeské naděje letos opakuje projekt, který pomáhá dospívajícím dětem z dětských domovů na jihu Čech absolvovat řidičský kurz. Projekt byl již v minulosti realizován a pomohl ke získání řidičských průkazů šesti dětem. Nyní by díky tomuto programu měly získat řidičský průkaz čtyři další děti, respektive mladí lidé. 

„Snažíme se tímhle projektem pomoci dospívajícím dětem z dětských domovů usnadnit cestu do toho ‚dospělého‘ života. Dnes se na trhu práce člověk velmi těžko bez řidičského průkazu uplatní, proto hradíme celé náklady na tento kurz konkrétním dětem,“ řekl zakladatel nadačního fondu Martin Kuba. 

„Jsme fondem, který nepracuje se stovkami tisíc korun ze státních firem. Všechny prostředky do fondu sbíráme z našeho podnikání a od našich přátel a kamarádů, kteří nás podporují. Proto nám tahle konkrétní pomoc přijde nejrozumnější,“ uvedl předseda dozorčí rady fondu Petr Maroš. 

Nadační fond funguje na jihu Čech již šest let a zaměřuje se na podporu talentovaných jihočeských dětí, které vyrůstají nebo se ocitly v tíživé sociální situaci. 

„Dělá mi radost vidět, že naše podpora pomáhá. My jsme třeba podporovali mladého muzikanta klavíristu Jakuba Uhlíka, aby mohl studovat na škole Musikkhogskole Oslo v Norsku a toto studium si nemohla jeho rodina dovolit. Když jsem se stal ministrem průmyslu a obchodu, byl jsem v Praze na nějaké velké společenské akci a Jakub tam vystupoval a hrál. Tak to mi udělalo velkou radost,“ říká Martin Kuba. 

O čem píše Drbna.cz

ANALÝZA: Nejliberálnější europoslance měli Svobodní a ODSANALÝZA: Nejliberálnější europoslance měli Svobodní a ODS

ANALÝZA: Nejliberálnější europoslance měli Svobodní a ODS

Dnes, 09:37Nejliberálnějšími europoslanci, kteří podporovali decentralizaci nebo volný trh, byli v končícím...

Bývalému radnímu uložil soud za korupci podmínkuBývalému radnímu uložil soud za korupci podmínku

Bývalému radnímu uložil soud za korupci podmínku

středa, 22. května 2019, 15:59Vrchní soud v Praze dnes zrušil pětiletý trest pro bývalého radního Libereckého kraje za ČSSD...

Míra Čemus, pětadvacet let je podkovářem. Měl nakročeno i na žokeje, ale neměnil byMíra Čemus, pětadvacet let je podkovářem. Měl nakročeno i na žokeje, ale neměnil by

Míra Čemus, pětadvacet let je podkovářem. Měl nakročeno i na žokeje, ale neměnil by

středa, 22. května 2019, 15:23Jaromír Čemus, nebo prostě jednoduše Míra, už pětadvacet let dělá podkováře. Pohádkové povolání ale...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o