Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Budějcká Drbna

Řemeslníky si musíme vychovat. Kraj podpoří technické vzdělávání částkou 2 miliony korun

čtvrtek, 29. srpna 2019, 12:57

Jihočeští školáci a středoškoláci budou mít blíž k technickým oborům. Kraj totiž podpoří technické vzdělávání ve školním roce 2019/2020 na základních a středních školách částkou 2 miliony korun. Dotační program vyhlásila rada kraje na svém srpnovém zasedání.

Základním cílem tohoto programu je podpora aktivit směrem k rozvoji technického vzdělávání, jeho propagaci a popularizaci. Program by měl přispět ke zvýšení zájmu žáků o studium technických oborů a rozvoji jejich manuálních dovedností. Dalším cílem je podpora spolupráce firem a škol v technicky zaměřených oborech, především strojírenství, stavebnictví a elektrotechnice.

„Sehnat v dnešní době řemeslníka je velmi obtížné. Sehnat opravdu dobrého řemeslníka je už téměř nemožné. Každý, kdo staví či opravuje, mi dá jistě za pravdu. To je důvod, proč Jihočeský kraj technické vzdělávání podporuje. A musíme začít už na základních školách. Řemeslníky si musíme umět vychovat,“ říká náměstek hejtmanky Pavel Hroch a dodává, že obecným cílem je motivace žáků ke studiu technických oborů na středních školách.

Součástí dotačního programu je příprava a realizace výstav a soutěžních přehlídek technického vzdělávání, příprava a realizace zájmových kroužků technického charakteru, propagační publikace o technických oborech pro žáky 8. a 9. tříd a absolventy základích škol. Neméně důležitá je finanční podpora instruktorů při vedení odborného výcviku učňů na pracovišti firmy a naopak stáže učitelů ve firmách. 

Tisková zpráva | Foto pixabay.com

Štítky vzdělání, řemeslníci, základní škola, podpora

O čem píše Drbna.cz

Zastupitelé Prahy 5 odvolali starostu Mazura i radníZastupitelé Prahy 5 odvolali starostu Mazura i radní

Zastupitelé Prahy 5 odvolali starostu Mazura i radní

Dnes, 12:28V čele Prahy 5 skončila dosavadní rada v čele se starostou Danielem Mazurem (Piráti). Zastupitelé...

PRŮZKUM: Česká společnost je rozdělena do šesti sociálních třídPRŮZKUM: Česká společnost je rozdělena do šesti sociálních tříd

PRŮZKUM: Česká společnost je rozdělena do šesti sociálních tříd

Dnes, 11:39Česká společnost je rozdělena do šesti společenských tříd, které se liší složením svých zdrojů a...

O ekologického Oskara bojuje deset projektů. Kvalita přihlášených projektů každým rokem rosteO ekologického Oskara bojuje deset projektů. Kvalita přihlášených projektů každým rokem roste

O ekologického Oskara bojuje deset projektů. Kvalita přihlášených projektů každým rokem roste

Dnes, 10:08Celkem deset inovativních projektů soupeří v ekologické soutěži E.ON Energy Globe, která letos...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o