Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Budějcká Drbna

Harlem Shake ovládl Jihočeskou univerzitu

úterý, 5. března 2013, 18:00

Chvíli to byl Gangam Style, teď je to pro změnu Harlem Shake. Ten se šíří světem jako vir a neminul ani studenty Jihočeské univerzity.

Harlem Shake je nový, s trochou nadsázky, hudební a taneční fenomén. Na videích pozorujeme prvních patnáct sekund běžný nudný život v kancelářích či studentských prostorách, přičemž jediným ozvláštňujícím elementem je jeden člověk s maskou na hlavě, který se vlní do předehry skladby.

V okamžiku, kdy zazní heslo „Do the Harlem Shake!“ všechny osoby v záběru kamery začnou křepčit v těch nejbláznivějších možných kreacích a kostýmech.

Studenti Jihočeské univerzity se rozhodli dnes uspořádat svůj vlastní Harlem Shake na akademické půdě. Celou akci zorganizoval studentský klub Medusa na popud studenta Přírodovědecké fakulty Ondřeje Otahala.

„Nejprve jsem viděl nějaká videa s Harlem Shake na internetu, tak jsem si řekl, proč neudělat něco takového i tady. Aspoň se bude něco dít,“ přiblížil Ondřej Otahal svůj prvotní nápad.

Okolo třetí hodiny odpoledne se u Akademické knihovny začaly srocovat hloučky velice podivně vyhlížejících lidí. Zdálo se, jakoby na sebe natáhli úplně všechno, co jim přišlo pod ruku. Hokejisté s berlemi, holky v županech a pyžamech a jiné podobné neidentifikovatelné masky.

„Já si vezmu spacák a vylezu na vchod do knihovny. Snad nebudu udán za výtržnictví,“ popisoval svůj plán jeden z účinkujících Lukáš Chládek. „Doufám, že se sejde co nejvíc lidí a nebudou se bát odvázat,“ dodal.

Nakonec se lidí sešlo opravdu hodně a odvázali se, jak se patří. Aby bylo video dokonalé, nevadilo jim ani křepčit a tančit několikrát po sobě. Organizátoři byli nakonec spokojeni a teď s napětím vyčkávají na výsledné video.

Zatím Budějcká Drbna přináší svým čtenářům prostřednictvím fotek a videa alespoň malou ukázku z dnešní šílené akce.

Harlem Shake studentů Jihočeské univerzity

Harlem Shake studentů Jihočeské univerzity

úterý, 5. března 2013, 17:45

Harlem Shake studentů Jihočeské univerzityHarlem Shake studentů Jihočeské univerzityHarlem Shake studentů Jihočeské univerzity

O čem píše Drbna.cz

Modřanský Biograf promítne film Dospělým ze dne na denModřanský Biograf promítne film Dospělým ze dne na den

Modřanský Biograf promítne film Dospělým ze dne na den

pondělí, 16. září 2019, 14:30Pražský Modřanský Biograf se 18. září v 18:30 stane další zastávkou turné celovečerního dokumentu...

Nová směrnice zavádí od 14. září povinnost nutnost vyššího stupně ochrany při platbách kartouNová směrnice zavádí od 14. září povinnost nutnost vyššího stupně ochrany při platbách kartou

Nová směrnice zavádí od 14. září povinnost nutnost vyššího stupně ochrany při platbách kartou

pondělí, 16. září 2019, 11:57PSD2 je opatření, které napomáhá držitelům karet ještě k větší bezpečnosti při platbách kartou...

Na příští Rock for People se do Česka vrátí Green DayNa příští Rock for People se do Česka vrátí Green Day

Na příští Rock for People se do Česka vrátí Green Day

pondělí, 16. září 2019, 11:33Na festivalu Rock for People příští rok vystoupí americká punk rocková legenda Green Day. Do Hradce...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o