Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Budějcká Drbna

Jihočeská univerzita představila nové logo

čtvrtek, 13. prosince 2012, 10:21

Grafička Radka Folprechtová ve středu spolu s rektorem Liborem Grubhofferem představila na akademické půdě nové logo Jihočeské univerzity, symbolizující jednotný vizuální styl univerzity a jejích osmi fakult.

Cílem je ozřejmit veřejnosti fakt, že Jihočeská univerzita je relativně nová, moderní, navazuje na pozitivní věci z minulosti a chce se s optimismem dívat do budoucnosti.

„To nejdůležitější, co si od zavedení nového loga a celého vizuálního stylu slibuji, je fakt, že obrovsky osloví naše studentky, studenty a také nás kantory i ostatní kolegy,“ míní rektor Libor Grubhoffer.

Autorka Folprechtová při představení loga uvedla, že se nechala inspirovat v heraldice pětilisté růže, jejíž motiv se opakuje v různých barevných a tvarových variantách v symbolech a logotypech všech osmi fakult.

„Logo je jedinečné svou jednoduchostí a čistotou, je velmi hravé a optimistické,“ nastínila Folprechtová. „Zkrátka se snažili všichni dohodnout, což nebývá při takovém počtu lidí okolo stolu úplně obvyklé,“ dodala Folprechtová, která pro univerzitu pracovala poprvé.

Při představení nového loga autorka osvětlila vzhled jednotlivých symbolů charakterizujících každou fakultu zvlášť. Například Fakulta rybářství a ochrany vod má ve svém logu zjednodušené ryby, Zdravotně sociální fakultu symbolizují srdce. Dohromady tak loga tvoří sjednocený celek.

Vedení univerzity a grafička ve středu zároveň představili Manuál jednotného vizuálního stylu, který je návodem, jak převést novou grafickou symboliku do praxe.

Před Jihočeskou univerzitou a jejími osmi fakultami teď stojí náročný úkol: přeměnit nový vizuální styl ve skutečnost. Nové logo nyní nahradí stávající symboly a objeví se ve všech univerzitních a fakultních tiskovinách, propagačních předmětech, ale i na poutači u vstupu do kampusu univerzity. Spolu s jiným logem, bude mít Jihočeská univerzita i svůj nový prezentační stánek.

Logotypy Jihočeské univerzity a jejích fakultPředstavení nového loga Jihočeské univerzityPředstavení nového loga Jihočeské univerzityGrafička Radka Folprechtová a rektor Libor Grubhoffer představují nové logo Jihočeské univerzityJihočeská univerzita v Českých BudějovicíchPředstavení nového loga Jihočeské univerzity

O čem píše Drbna.cz

Nabarvené ptáče Václava Marhoula poletí do Los Angeles bojovat o nominaci na OscaraNabarvené ptáče Václava Marhoula poletí do Los Angeles bojovat o nominaci na Oscara

Nabarvené ptáče Václava Marhoula poletí do Los Angeles bojovat o nominaci na Oscara

Dnes, 09:39Česká filmová a televizní akademie, která každoročně stojí za udílením cen Český lev, vybrala...

Nejhorší byla Bangladéš. Chtěl bych žít půl roku na Sibiři, říká Tomáš Vaňourek z projektu Zikmund100Nejhorší byla Bangladéš. Chtěl bych žít půl roku na Sibiři, říká Tomáš Vaňourek z projektu Zikmund100

Nejhorší byla Bangladéš. Chtěl bych žít půl roku na Sibiři, říká Tomáš Vaňourek z projektu Zikmund100

neděle, 15. září 2019, 20:21Cestovat po světe je snem mnoha lidí. Tomáš Vaňourek a Lukáš Socha si tento sen splnili. Díky...

Ropný trh je po útoku v nebezpečné situaci, čeká se zdražení ropyRopný trh je po útoku v nebezpečné situaci, čeká se zdražení ropy

Ropný trh je po útoku v nebezpečné situaci, čeká se zdražení ropy

neděle, 15. září 2019, 13:09Útok na ropná zařízení společnosti Saudi Aramco na východě Saúdské Arábie uvrhl světový ropný trh...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o