Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Budějcká Drbna

Oproti loňsku se klíšťovou encefalitidou nakazilo na jihu Čech méně lidí

pondělí, 19. srpna 2019, 15:15

V Jihočeském kraji letos klíšťovou encefalitidou onemocnělo zatím 45 lidí. Podle hygieniků je to o 12 případů méně než loni. I lymeská borelióza hlásí nižší čísla než v roce 2018. Odborníci i tak ale nabádají k opatrnosti.

„Počet onemocnění klíšťovou encefalitidou v Jihočeském kraji dosáhl k datu v polovině srpna 45 případů onemocnění. Ve srovnání se stejným obdobím loňského roku je to o 12 případů méně,“ uvedla Marie Jakschová, odborný referent Krajské hygienické stanice Jihočeského kraje.

Lymeskou boreliózou onemocnělo zatím 219 lidí, v roce 2018 to přitom bylo o 48 případů víc. „Sezónní výskyt těchto onemocnění však pokračuje. V minulém týdnu bylo hlášeno 5 nových případů onemocnění klíšťovou encefalitidou a 8 nových případů onemocnění lymeskou boreliózou,“ dodala.

Počet nových případů onemocnění přenášených klíšťaty souvisí s aktivitou osob v přírodě, proto odborníci doporučují věnovat preventivním opatřením dostatečnou pozornost.

Tisková zpráva | Foto pixabay.com

Štítky klíšťová encefalitida, hygienici, klíšťata, příroda, onemocnění

O čem píše Drbna.cz

Zastupitelé Prahy 5 odvolali starostu Mazura i radníZastupitelé Prahy 5 odvolali starostu Mazura i radní

Zastupitelé Prahy 5 odvolali starostu Mazura i radní

Dnes, 12:28V čele Prahy 5 skončila dosavadní rada v čele se starostou Danielem Mazurem (Piráti). Zastupitelé...

PRŮZKUM: Česká společnost je rozdělena do šesti sociálních třídPRŮZKUM: Česká společnost je rozdělena do šesti sociálních tříd

PRŮZKUM: Česká společnost je rozdělena do šesti sociálních tříd

Dnes, 11:39Česká společnost je rozdělena do šesti společenských tříd, které se liší složením svých zdrojů a...

O ekologického Oskara bojuje deset projektů. Kvalita přihlášených projektů každým rokem rosteO ekologického Oskara bojuje deset projektů. Kvalita přihlášených projektů každým rokem roste

O ekologického Oskara bojuje deset projektů. Kvalita přihlášených projektů každým rokem roste

Dnes, 10:08Celkem deset inovativních projektů soupeří v ekologické soutěži E.ON Energy Globe, která letos...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o