Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Budějcká Drbna

V Podolsku na Orlíku stále platí zákaz koupání

sobota, 31. srpna 2019, 14:58

U tábořiště Podolsko, které je u vodní nádrže Orlík, dál platí zákaz koupání. Hodnoty znečištění jsou vysoké, hrozí poškození zdraví. Vodu vhodnou ke koupání s mírně zhoršenými vlastnostmi má voda u kempu Radava na Orlíku a lipenské pláže Černá v Pošumaví, Horní Planá a v Lipně nad Vltavou.

Zhoršenou jakost vody má rybník Hejtman na Jindřichohradecku. „Nejhorší zůstává veřejné tábořiště Podolsko na nádrži Orlík, tam stále trvá dočasný zákaz koupání, protože hodnoty u sinic, chlorofylu i vodního květu jsou stále velmi vysoké. Tam to není dobrá situace a hrozí akutní poškození zdraví," řekl Vratislav Heinige z jihočeské hygienické stanice.

Zhoršenou jakost vody má také Staňkovský rybník na Jindřichohradecku. Vzhledem k tomu, že již v minulých letech i letos se hodnoty znečištění dostaly velmi vysoko, označili hygienici vodu za nevhodnou ke koupání. „Nevíme, proč se to (náhlé vyšší znečištění) děje. Ale každý se může sám rozhodnout, aktuálně nebyla situace katastrofální," řekl Heinige.

Po 30. srpnu přestanou hygienici kvalitu vody ve všech zmíněných lokalitách sledovat. Oficiálně tak skončí sezona přírodních koupališť.

Napsal(a) ČTK | Foto pixabay.com

Štítky rekreace, zdraví, koupaliště, Jihočeský kraj

O čem píše Drbna.cz

Zastupitelé Prahy 5 odvolali starostu Mazura i radníZastupitelé Prahy 5 odvolali starostu Mazura i radní

Zastupitelé Prahy 5 odvolali starostu Mazura i radní

Dnes, 12:28V čele Prahy 5 skončila dosavadní rada v čele se starostou Danielem Mazurem (Piráti). Zastupitelé...

PRŮZKUM: Česká společnost je rozdělena do šesti sociálních třídPRŮZKUM: Česká společnost je rozdělena do šesti sociálních tříd

PRŮZKUM: Česká společnost je rozdělena do šesti sociálních tříd

Dnes, 11:39Česká společnost je rozdělena do šesti společenských tříd, které se liší složením svých zdrojů a...

O ekologického Oskara bojuje deset projektů. Kvalita přihlášených projektů každým rokem rosteO ekologického Oskara bojuje deset projektů. Kvalita přihlášených projektů každým rokem roste

O ekologického Oskara bojuje deset projektů. Kvalita přihlášených projektů každým rokem roste

Dnes, 10:08Celkem deset inovativních projektů soupeří v ekologické soutěži E.ON Energy Globe, která letos...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o