Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Budějcká Drbna

Nemocnice v Krumlově modernizuje budovu pro dlouhodobě nemocné

sobota, 7. září 2019, 12:49

Českokrumlovská nemocnice připravuje modernizaci pavilonu pro dlouhodobě nemocné. Rekonstrukce, která začne v říjnu, bude stát přibližně 50 milionů korun bez daně. Modernizace se týká vnitřních prostorů budovy a rozvodů elektrické energie, vody a odpadů. Sociální zařízení bude jedno společné nanejvýš pro dva nemocniční pokoje. Úprava pavilonu potrvá přibližně do druhé poloviny roku 2020.

Budova dnes slouží jako stanice pro dlouhodobě nemocné pacienty. Po dobu rekonstrukce budou přesunuti do pavilonu bývalé gynekologie. „Kromě zvýšení komfortu pro pacienty modernizací získáme kapacitu 96 lůžek výhradně pro stanici Léčebny dlouhodobě nemocných, a to pod jednou střechou. Dosud jsou LDN rozprostřené po celé nemocnici, což je v mnoha ohledech nepraktické,“ řekl ředitel nemocnice Jindřich Florián.

Vnější plášť a okna pavilonu C byla rekonstruována už před pěti lety v rámci zateplení. Donedávna bylo v budově ředitelství nemocnice a domov důchodců.

Práce na pavilonu C zahájí druhou fázi modernizace českokrumlovské nemocnice. Loni nemocnice otevřela nový multifunkční komplex přibližně za 180 milionů korun složený ze dvou pavilonů. Práce na něm trvaly půldruhého roku. Nové prostory poskytují zázemí pro gynekologii, porodnici, dětskému oddělení, onkologii a urologii. Porodnice je jednou z nejexponovanějších částí nemocnice v Českém Krumlově, vyhledávají ji i ženy z jiných okresů.

Napsal(a) ČTK | Foto Jan Luxík

Štítky nemocnice, stavby, Český Krumlov

O čem píše Drbna.cz

Zastupitelé Prahy 5 odvolali starostu Mazura i radníZastupitelé Prahy 5 odvolali starostu Mazura i radní

Zastupitelé Prahy 5 odvolali starostu Mazura i radní

Dnes, 12:28V čele Prahy 5 skončila dosavadní rada v čele se starostou Danielem Mazurem (Piráti). Zastupitelé...

PRŮZKUM: Česká společnost je rozdělena do šesti sociálních třídPRŮZKUM: Česká společnost je rozdělena do šesti sociálních tříd

PRŮZKUM: Česká společnost je rozdělena do šesti sociálních tříd

Dnes, 11:39Česká společnost je rozdělena do šesti společenských tříd, které se liší složením svých zdrojů a...

O ekologického Oskara bojuje deset projektů. Kvalita přihlášených projektů každým rokem rosteO ekologického Oskara bojuje deset projektů. Kvalita přihlášených projektů každým rokem roste

O ekologického Oskara bojuje deset projektů. Kvalita přihlášených projektů každým rokem roste

Dnes, 10:08Celkem deset inovativních projektů soupeří v ekologické soutěži E.ON Energy Globe, která letos...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o