Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Budějcká Drbna

Další člověk onemocněl klíšťovou encefalitidou

úterý, 10. července 2012, 08:52

Jihočeští hygienici zaznamenali ve zkráceném týdnu jeden nový potvrzený případ onemocnění klíšťovou encefalitidou. V této sezóně jich je celkem 21, potvrzených případů lymské boreliózy je 44.

„Výskyt potvrzených onemocnění klíšťovou encefalitidou je mírně vyšší než vloni, kdy jsme v tomto období registrovali sedmnáct případů onemocnění klíšťovou encefalitidou. Počet případů lymské boreliózy je zatím nižší než ve srovnatelném období loňska. Tehdy jsme za dvacet sedm týdnů roku evidovali sedmapadesát případů,“ uvedl František Kotrba z českobudějovické krajské hygienické stanice.

Případné vyšetření infekčnosti klíšťat si mohou zájemci nechat provést v komerčních laboratořích. „Test infekčnosti klíšťat neprovádí hygienici,“ upozornil Kotrba. Komerční laboratoře pak obvykle nabízí vyšetření infekčnosti jak na klíšťovou encefalitidu, tak na lymskou boreliózu a anaplasmózu.

Nejvíce případů onemocnění lymskou boreliózou mají hygienici hlášeno z Táborska (17) a Jindřichohradecka (12).

Napsal Dobrin Stojcev, Mediafax

O čem píše Drbna.cz

Finanční správa omezí činnost 33 finančních úřadůFinanční správa omezí činnost 33 finančních úřadů

Finanční správa omezí činnost 33 finančních úřadů

Dnes, 09:45Finanční správa omezí v prvním pololetí příštího roku činnost 33 finančních úřadů. Úřady budou...

Česka pojišťovna a pojišťovna Generali se do konce roku propojíČeska pojišťovna a pojišťovna Generali se do konce roku propojí

Česka pojišťovna a pojišťovna Generali se do konce roku propojí

Dnes, 09:42Česka pojišťovna (ČP) a pojišťovna Generali, které v Česku působí v rámci světové pojišťovací...

PRŮZKUM: Půl pro, půl proti. Češi se v názoru na prohlubování evropské integrace neshodujíPRŮZKUM: Půl pro, půl proti. Češi se v názoru na prohlubování evropské integrace neshodují

PRŮZKUM: Půl pro, půl proti. Češi se v názoru na prohlubování evropské integrace neshodují

Dnes, 09:15Češi jsou rozdělení v názoru na to, zda by se měla dál prohlubovat evropská integrace. Pro větší...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o