Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Budějcká Drbna

Nemocnice zainvestuje do porodnice 200 milionů

úterý, 15. ledna 2013, 13:11

Investice přes 700 milionů korun připravují na letošní rok jihočeské nemocnice. Dvousetmilionovou injekci v podobě rekonstrukce porodnice s neonatologickým centrem dostane českobudějovické zdravotní zařízení.

Nemocnice České Budějovice řeší otázku porodnického centra delší dobu. Kraj uvažoval o tom, že by toto oddělení mohlo být ve staré secesní budově v areálu, která je nyní prázdná.

„Byl jsem zastáncem toho, že by bylo vhodné ji zrekonstruovat pro potřeby porodnického centra. Projektové přípravné práce a stavební odborníci ale tento záměr nedoporučili. Proto v českobudějovické nemocnici vznikne nové a moderní porodnické oddělení,“ řekl hejtman Jihočeského kraje Jiří Zimola.

Kraj chce ještě v budějcké nemocnici letos vybudovat parkoviště pro zaměstnance. A za zhruba 50 milionů korun plánuje modernizaci přístrojů na odděleních.

Krajská nemocnice hospodařila v roce 2011 se ziskem 80,2 milionu korun. To znamená téměř 94 procent částky, kterou předloni vygenerovalo všech osm jihočeských nemocnic. Ty v roce 2011 v součtu hospodařily se ziskem 85,4 milionu korun.

Zdroj: ČTK
Foto: www.nemcb.cz

O čem píše Drbna.cz

Praha vypoví memorandum s provozovatelem elektrokoloběžekPraha vypoví memorandum s provozovatelem elektrokoloběžek

Praha vypoví memorandum s provozovatelem elektrokoloběžek

Dnes, 14:47Hlavní město vypoví memorandum z loňského září se společností Lime, která v metropoli provozuje...

ANKETA: Kde vám chybí platba kartou? Problém můžete mít v samoobsluze i u kurýraANKETA: Kde vám chybí platba kartou? Problém můžete mít v samoobsluze i u kurýra

ANKETA: Kde vám chybí platba kartou? Problém můžete mít v samoobsluze i u kurýra

Dnes, 14:30Určitě to zná každý z vás. Chcete zaplatit za drobný nákup platební kartou a prodejce vám sdělí, že...

Stát zaplatil pokutu za pochybení Hradu, škodu nevymáháStát zaplatil pokutu za pochybení Hradu, škodu nevymáhá

Stát zaplatil pokutu za pochybení Hradu, škodu nevymáhá

Dnes, 13:23Ministerstvo financí zaplatilo víc než 70 tisíc korun jako pokutu za nezákonný postup prezidentské...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o