Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Budějcká Drbna

Prvními novorozenci roku 2013 jsou Kubík a Evička

středa, 2. ledna 2013, 15:20

Jak už je zvykem, vždy na začátku nového roku se vypraví primátor Českých Budějovic do porodnice místní nemocnice, aby přivítal první občánky města. Nejinak tomu bylo i letos.

Tradice se týká vítání prvního Budějčáka, občas se ale stane, že se dřív narodí miminko bydlící mimo krajské město. Právě k tomu tentokrát došlo, a tak Juraj Thoma vítal hned dvě děti.

Prvním novorozencem roku 2013 se stal Jakub Knittl, který na svět přišel dvě hodiny a sedmnáct minut po novoroční půlnoci. Jako druhá se osm minut před osmou hodinou ranní narodila Eva Antonová. Jelikož Jakub bude bydlet na Borku, tím opravdovým prvním miminkem z Budějc se stala Evička.

Zástupci města i českobudějovické porodnice oběma novorozencům, respektive jejich rodičům, předali poukázky na odběr dětského vybavení v hodnotě pět tisíc korun.

Celkem se 1. ledna 2013 narodily čtyři děti, což podle slov primáře gynekologicko-porodnického oddělení Petra Sáka není moc. Běžný průměr je totiž šest miminek.

Maminka Jana se svým potomkem Kubou KnittlemMaminka Radka a malá EvičkaMalá Evička je první Budějčandou roku 2013

O čem píše Drbna.cz

Elektronický náramek zatím hlídal 304 lidí, především mužeElektronický náramek zatím hlídal 304 lidí, především muže

Elektronický náramek zatím hlídal 304 lidí, především muže

Dnes, 11:42Elektronické náramky hlídaly do konce letošního září 304 odsouzených či stíhaných lidí, z toho 261...

Koupí bílé pastelky dnes mohou lidé přispět na pomoc nevidomýmKoupí bílé pastelky dnes mohou lidé přispět na pomoc nevidomým

Koupí bílé pastelky dnes mohou lidé přispět na pomoc nevidomým

Dnes, 09:17Koupí bílé pastelky dnes mohou lidé v Česku přispět na pomoc nevidomým a slabozrakým. Celonárodní...

STATISTIKA: Řidiči ve špatném zdravotním stavu způsobí tisíc nehod ročněSTATISTIKA: Řidiči ve špatném zdravotním stavu způsobí tisíc nehod ročně

STATISTIKA: Řidiči ve špatném zdravotním stavu způsobí tisíc nehod ročně

úterý, 15. října 2019, 13:15Přes tisíc dopravních nehod ročně je zapříčiněno špatným zdravotním stavem řidičů. Motoristé podle...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o