Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Budějcká Drbna

S těžkou chřipkou byli hospitalizováni další čtyři lidé

čtvrtek, 10. ledna 2013, 13:15

Celkem sedmnáct pacientů je aktuálně hospitalizováno v budějcké nemocnici s chřipkovým virem typu A. Přestože ve středu bylo avizováno, že u všech se potvrdila prasečí chřipka, podle dnešního sdělení vedení nemocnice zatím ještě laboratorní výsledky zpátky na jih Čech nedorazily.

U všech nakažených těžkou formou chřipky byly provedeny biologické odběry, které pracovníci nemocnice odeslali do pražských Centrálních laboratoří. Ty mají na starosti testování vzorků z celé republiky.

„Z těch sedmnácti pacientů máme největší podezření na vir H1N1 u jednoho. S definitivní jistotou to ale říct nemůžeme,“ upřesnil své včerejší vyjádření mluvčí Nemocnice České Budějovice Jan Dušek.

Jak dodal, prasečí chřipka nebyla dosud prokázána ani u zemřelé pacientky.

„Tato nákaza se týká všech věkových kategorií včetně dětí. Jak už jsem ve středu zmínil, tato chřipka nejvíce postihuje lidi s nějakým základním chronickým onemocněním a oslabenou imunitou,“ řekl Budějcké Drbně mluvčí Dušek.

I nadále proto v českobudějovické nemocnici trvá zákaz návštěv. K tomuto opatření již včera přistoupili také v Českém Krumlově, dnes se připojila táborská nemocnice a zítra se zavřou dveře pro veřejnost rovněž ve Strakonicích.

Zájem volit prezidenta projevilo kolem 250 hospitalizovaných pacientů, a tak volební komise je jediná, která společně s dozorem bude moci při nadcházejících volbách hlavy státu nemocnici navštívit.

O čem píše Drbna.cz

Praha vypoví memorandum s provozovatelem elektrokoloběžekPraha vypoví memorandum s provozovatelem elektrokoloběžek

Praha vypoví memorandum s provozovatelem elektrokoloběžek

Dnes, 14:47Hlavní město vypoví memorandum z loňského září se společností Lime, která v metropoli provozuje...

ANKETA: Kde vám chybí platba kartou? Problém můžete mít v samoobsluze i u kurýraANKETA: Kde vám chybí platba kartou? Problém můžete mít v samoobsluze i u kurýra

ANKETA: Kde vám chybí platba kartou? Problém můžete mít v samoobsluze i u kurýra

Dnes, 14:30Určitě to zná každý z vás. Chcete zaplatit za drobný nákup platební kartou a prodejce vám sdělí, že...

Stát zaplatil pokutu za pochybení Hradu, škodu nevymáháStát zaplatil pokutu za pochybení Hradu, škodu nevymáhá

Stát zaplatil pokutu za pochybení Hradu, škodu nevymáhá

Dnes, 13:23Ministerstvo financí zaplatilo víc než 70 tisíc korun jako pokutu za nezákonný postup prezidentské...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o