Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

Budějcká Drbna

V nemocnici si můžete nechat změřit cholesterol

neděle, 8. prosince 2013, 12:33

V terminále budějcké nemocnice si ve středu od 10 do 16 hodin budou moci zájemci nechat změřit hladinu cholesterolu v krvi. Zároveň proběhne diagnostika pomocí certifikovaného přístroje In Body 230, která též mnoho napoví o rizikových faktorech vašeho životního stylu.

Generálním partnerem akce je Všeobecná zdravotní pojišťovna. „Akce je určena všem, kteří chtějí v předvánočním období zjistit, jak jsou na tom s cholesterolem a dalšími hodnotami, jako jsou tělesný tuk, krevní tlak či svalová hmota,“ uvedl Viktor Lavička, specialista marketingu a komunikace Regionální pobočky VZP Plzeň.

Připomněl, že vedle měření bude k dispozici výživový poradce, který bude připraven konzultovat aspekty stravy, vedoucí k úpravě hladiny naměřených tělesných hodnot.

Veřejnost v rámci akce získá také informace o dopadech zvýšené hladiny cholesterolu v krvi na zdraví a nákladnosti léčby kardiovaskulárních chorob.

VZP v roce 2012 uhradila na léčbu těchto chorob v českobudějovické nemocnici částku ve výši 684 274 277 Kč. Průměrné náklady na jednoho hospitalizovaného kardio pacienta činily zhruba 153 tisíc korun.

Zvýšená hladina cholesterolu v krvi může vést k řadě srdečních nemocí. Jedním z nejzávažnějších je infarkt myokardu. Jedná se o vážné onemocnění, způsobené náhlým přerušením dodávky kyslíku do srdečního svalu s následným odumřením části svalových vláken. Projevuje krutou svíravou nebo pálivou bolestí za prsní kostí (stenokardie), která může vyzařovat do levé paže, krku, čelisti, zad, ale i do břicha.

Infarkt myokardu je asi pětkrát častější u mužů než u žen. Objevuje se více se stoupajícím věkem, ale nejsou výjimkou ani dvacetiletí lidé s touto nemocí.

Tisková zpráva

O čem píše Drbna.cz

Babišova francouzská restaurace zavřelaBabišova francouzská restaurace zavřela

Babišova francouzská restaurace zavřela

Dnes, 12:52Restaurace Paloma ve francouzském Mougins, která patří do svěřenského fondu premiéra Andreje Babiše...

Fotografka Drbny Denisa Albaniová bodovala v Czech Press Photo. Získala cenu ČTKFotografka Drbny Denisa Albaniová bodovala v Czech Press Photo. Získala cenu ČTK

Fotografka Drbny Denisa Albaniová bodovala v Czech Press Photo. Získala cenu ČTK

Dnes, 12:04Nevídaný úspěch slaví redaktorka a fotografka Drbny Denisa Albaniová. Ta zvítězila v kategorii Cena...

Soud potvrdil podmínku a peněžitý trest za hajlování na akci SPDSoud potvrdil podmínku a peněžitý trest za hajlování na akci SPD

Soud potvrdil podmínku a peněžitý trest za hajlování na akci SPD

Dnes, 10:58Odvolací soud dnes potvrdil Radku Mansfeldovi půlroční podmínku a peněžitý trest 30 tisíc korun za...

© 2011 - 2019 TRIMA NEWS, s. r. o