Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.

Budějcká Drbna

Zloděj odcizil na jihu Čech šest borovic, užitek mu však nepřinesou

neděle, 15. května 2011, 13:44

Neobvyklý případ krádeže šesti stromů borovice s označením Blatka - roubovanec, které neznámý pachatel odcizil ze semenného sadu v katastru obce Borkovice, vyšetřují policisté z Veselí nad Lužnicí. Agentuře to v neděli řekl jejich mluvčí Miroslav Doubek.

"Jedná se o 10 let staré stromy výšky asi 1,5 metru, které jsou speciálně vyšlechtěné pro získávání semen. Po jejich vykopání stromy nemají šanci se znovu uchytit a v dohledné době uschnou. Zloděj si tak v žádném případě nepomohl, přesto firmě způsobil škodu ve výši 24 000 korun," informoval Doubek.

"Protože se jedná o pěkně rostlé stromky mladého vzhledu, kdy laik nepozná jejich stáří ani účel, ke kterému byly vypěstovány, je možné, že je pachatel odcizil za účelem dalšího prodeje. Pokud ovšem tyto stromky někdo koupí, nebude z nich mít žádný užitek," dodal Doubek.

Autor: Richard Benes
 

Kam dál?

Krádeží kabelky způsobil zloděj poškozené škodu přesahující 20 000 korun.Krádeží kabelky způsobil zloděj poškozené škodu přesahující 20 000 korun.

Krádeží kabelky způsobil zloděj poškozené škodu přesahující 20 000 korun.

neděle, 15. května 2011, 13:26V sobotu kolem poledne navštívila poškozená žena jednu z restaurací v Českých Budějovicích, kde si...

Rada NP Šumava vyjádřila podporu řediteli Stráskému v boji proti kůrovciRada NP Šumava vyjádřila podporu řediteli Stráskému v boji proti kůrovci

Rada NP Šumava vyjádřila podporu řediteli Stráskému v boji proti kůrovci

pátek, 13. května 2011, 23:30Rada NP Šumava vyjádřila na pátečním jednání podporu řediteli Janu Stráskému v boji proti kůrovci....

Plně profesionální práce českobudějovických kriminalistů se opět potvrdila.Plně profesionální práce českobudějovických kriminalistů se opět potvrdila.

Plně profesionální práce českobudějovických kriminalistů se opět potvrdila.

pátek, 13. května 2011, 13:58Ozbrojený lupič vešel v polovině listopadu loňského roku do směnárny na náměstí Přemysla Otakara...

© 2011 - 2018 TRIMA CB, s. r. o

Zavřít reklamu

Reklamní sdělení